Vital Heynen, trener reprezentacji Polski: -Jesteśmy zmotywowani, nie lekceważymy Kamerunu

Siatkarskiemu meczowi Polska – Kamerun, który rozegrany zostanie w ostrowieckiej hali w najbliższą sobotę, 18 sierpnia o godz. 20.15, poświęcona była konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, trenera reprezentacji Polski Vitala Heynena, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Kasprzyka, a także prezesów KSZO Piotra Dasiosa i Łukasza Dybca, a także radnego miejskiego Kamila Kutryby.
– Jako gospodarz miasta cieszę się, że po raz kolejny będziemy świadkami zmagań reprezentacji narodowych w piłce siatkowej. W lipcu zeszłego roku Ostrowiec Świętokrzyski był gospodarzem World Grand Prix z udziałem siatkarek Polski, Peru, Argentyny i Korei Południowej. Jako miasto mocno wspieramy sport tak amatorski, jak i zawodowy. Musimy pamiętać, jak ważnym elementem naszej miejskiej historii jest sport, którego reprezentanci przez lata zbudowali rozpoznawalną i identyfikowaną z pomarańczowo ? czarnymi barwami markę Ostrowca Świętokrzyskiego. Nasz Klub obchodzi w przyszłym roku 90 ? lecie. Obecnie działa tu kilka profesjonalnych klubów sportowych, w tym piłkarski KSZO1929, siatkówki kobiet KSZO S.A., KSZO Odlewnia Ostrowiec Św, czyli drużyna piłki ręcznej oraz boks reprezentowany przez KS KSZO. To nasi główni ambasadorzy na sportowej arenie kraju. Jednakże wsparcie otrzymuje też sport amatorski. W tej chwili odbywa się bardzo duży turniej piłkarski na Ogrodach, w którym bierze udział ponad 500 osób, prężnie rozwijają się grupy i stowarzyszenia zajmujące się biegami, coraz popularniejsze są rowery. Stowarzyszenia sportowe otrzymują wsparcie ze strony miasta poprzez konkursy dedykowane pod takie działania. Zależy nam na organizacji imprez na najwyższym poziomie, które promują nasze obiekty. Kibicujemy naszym drużynom, a w sobotę liczymy na prawdziwe siatkarskie widowisko ? mówił prezydent, Jarosław Górczyński.
Prezes PZPS Jacek Kasprzyk chciałby, aby mecz w Ostrowcu rozpoczął pasmo sukcesów reprezentacji.

– Mecz, który będzie rozegrany w Ostrowcu Świętokrzyskim jest pierwszym po Lidze Narodów – mówił prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. – Nasza kadra uczestniczy obecnie w zgrupowaniach i przygotowuje się do najważniejszej imprezy roku jaką są Mistrzostwa Świata, które zostaną rozegrane w Bułgarii i we Włoszech. Przypomnę, że nasi zawodnicy będą bronić tytułu mistrzów. Z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że kadra siatkarzy jest w fazie budowy, a główny cel jaki nam przyświeca to olimpiada 2020 roku w Tokio. Drogę do sukcesów zaczynamy w Ostrowcu.
Jak poinformował wicedyrektor MOSiR Mariusz Rokita, w kasach zostało jeszcze około 300 biletów. -Pamiętajmy, że drużyna Kamerunu to uczestnik mistrzostw świata, a w poprzednich mistrzostwach wygrała za naszymi reprezentantami jednego seta.
Uczestniczący w konferencji trener reprezentacji Polski w siatkówce Belg Vital Heynen zapewnił, że nasi zawodnicy są mocno zmotywowani do dobrej gry i na pewno w Ostrowcu Świętokrzyskim pokażą się z jak najlepszej strony. Z taką myślą zakładają koszulkę z orłem na piersi. Co prawda Kamerun nie jest zespołem z siatkarskiego topu, ale nasi zawodnicy ani myślą lekceważyć rywali. Żartowaliśmy, że w spotkaniu z Kamerunem na pozycji środkowego nasz szkoleniowiec będzie próbował nominalnie grającego na pozycji przyjmującego Bartosza Kurka, który pamięta jak w 2011 roku w ostrowieckiej hali Polska ograła Francję 3:1, ale doszliśmy do konkluzji, że był to jedynie medialny żart.
Prezes KSZO Piotr Dasios przypomniał, że 24 października w Ostrowcu reprezentacja Polski w piłce ręcznej zagra o eliminacyjne punkty do mistrzostw Europy z Kosowem, a wiceprezes KSZO do spraw boksu Łukasz Dybiec, że 26 października na naszym obiekcie w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Amatorskiego nasi reprezentacji skrzyżują rękawice z Bułgarią. Z kolei radny Kamil Kutryba zaprosił wszystkich na rozgrywany obecnie na boisku przy ulicy Dziewulskiego Turniej Ogrody.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *