M.Bartodziejski nie będzie trenerem siatkarek KSZO! Egor Pimahin w roli głównego szkoleniowca

Zarząd KSZO Ostrowiec SA poinformował, że trener Maciej Bartodziejski z przyczyn osobistych nie rozpocznie pracy w ostrowieckim klubie.
Obie strony nie zamykają tematu pracy trenera Macieja Bartodziejskiego w Ostrowcu, jednak aktualnie jest to niemożliwe. W związku z powyższym, rolę pierwszego trenera przejmie Egor Pimahin, natomiast rolę drugiego trenera i statystyka będzie pełnił Mateusz Janik.
– To nie była łatwa decyzja, długo o tym myślałem, ale niestety, ze względów osobistych nie jestem w stanie podjąć się aktualnie prowadzenia zespołu. Nie chcę palić za sobą mostów. Jeśli będę tylko mógł, pomogę temu zespołowi ? mówił o swojej decyzji trener Maciej Bartodziejski.

A siatkarki, korzystając ze sprzyjającej aury, od zajęć na świeżym powietrzu rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. 

– Na przygotowania mamy w tym roku aż dziewięć tygodni. To dużo czasu. Na pierwszych treningach skupimy się na budowaniu siły. Z tego będziemy korzystać później przez cały sezon. Nie wchodzimy aktualnie do hali, chyba że na zajęcia na  siłowni. Nie ćwiczymy na siatce, czy z piłkami, będzie za to dużo biegania, pracy nad siłą i stabilizacją. Na tym etapie jeśli gramy, to w piłkę nożną, hokeja. Będą też mini gierki, a wszystko po to, by zbudować atmosferę w drużynie. Po tym okresie wprowadzającym, za około półtora tygodnia wejdziemy na zajęcia na siatce i grę szóstkami, by budować swój system gry ? mówi Mateusz Janik, asystent trenera.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *