Samsonowicza gotowa na 30 września!

Władze powiatu oficjalnie podpisały w wicewojewodą świętokrzyskim umowę, dotyczącą przekazania dotacji na remont ulicy Samsonowicza. Powiat na remont wyłoży 3,9 mln zł, z których tylko 20% będzie pochodziło z kasy powiatu. Resztę będą stanowiły pozyskane środki z funduszy rządowych, pochodzących z rezerwy budżetowej.
Oczekiwany przez mieszkańców remont ulicy Samsonowicza prowadzony jest przez ostrowiecką firmę Drogowiec na odcinku 1.830 metrów, od stacji paliw Lotos do skrzyżowania z ulicą Bałtowską. Prace przy ulicy Samsonowicza rozpoczęły się od frezowania starej, bitumicznej nawierzchni jezdni. Wykonana zostanie nowa podbudowa na całej szerokości pasa jezdnego wraz z warstwą wyrównawczą i wiążącą. Zastosowany zostanie też dla jej wzmocnienia geosentyk. Na całej długości remontowanej drogi dojdzie do regulacji uzbrojenia technicznego oraz odtworzenia oznakowania pionowego i poziomego.


Droga będzie miała 9 metrów szerokości. Remont odbędzie się na 18.755 m kw. powierzchni. Wyremontowanych zostanie również 1.620 m kw. odcinków chodnika z kostki betonowej. Na drodze, na której odbędzie się tzw. regulacja krawężników, a ponadto wymiana spustów i studzienek, ustawionych zostanie 7 azyli dla pieszych, zwłaszcza w rejonie skrzyżowania z ulicą 11 Listopada i przy dojściu do Celsy Huty Ostrowiec oraz 2 zatoczki autobusowe.
Prace wykonywane są obecnie pod ruchem komunikacyjnym. Remont ulicy Samsonowicza ma się zakończyć 30 września.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Samsonowicza gotowa na 30 września!

  • 27/08/2018 at 13:39
    Permalink

    Szkoda, że nie pomyslano o wykonaniu zatoczek autobusowych koło tzw. Fabryki domów. Ułatwiłoby to znacznie ruch na tej ulicy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *