Samsonowicza gotowa na 30 września!

Władze powiatu oficjalnie podpisały w wicewojewodą świętokrzyskim umowę, dotyczącą przekazania dotacji na remont ulicy Samsonowicza. Powiat na remont wyłoży 3,9 mln zł, z których tylko 20% będzie pochodziło z kasy powiatu. Resztę będą stanowiły pozyskane środki z funduszy rządowych, pochodzących z rezerwy budżetowej.
Oczekiwany przez mieszkańców remont ulicy Samsonowicza prowadzony jest przez ostrowiecką firmę Drogowiec na odcinku 1.830 metrów, od stacji paliw Lotos do skrzyżowania z ulicą Bałtowską. Prace przy ulicy Samsonowicza rozpoczęły się od frezowania starej, bitumicznej nawierzchni jezdni. Wykonana zostanie nowa podbudowa na całej szerokości pasa jezdnego wraz z warstwą wyrównawczą i wiążącą. Zastosowany zostanie też dla jej wzmocnienia geosentyk. Na całej długości remontowanej drogi dojdzie do regulacji uzbrojenia technicznego oraz odtworzenia oznakowania pionowego i poziomego.


Droga będzie miała 9 metrów szerokości. Remont odbędzie się na 18.755 m kw. powierzchni. Wyremontowanych zostanie również 1.620 m kw. odcinków chodnika z kostki betonowej. Na drodze, na której odbędzie się tzw. regulacja krawężników, a ponadto wymiana spustów i studzienek, ustawionych zostanie 7 azyli dla pieszych, zwłaszcza w rejonie skrzyżowania z ulicą 11 Listopada i przy dojściu do Celsy Huty Ostrowiec oraz 2 zatoczki autobusowe.
Prace wykonywane są obecnie pod ruchem komunikacyjnym. Remont ulicy Samsonowicza ma się zakończyć 30 września.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Samsonowicza gotowa na 30 września!

  • 27 sierpnia 2018 at 13:39
    Permalink

    Szkoda, że nie pomyslano o wykonaniu zatoczek autobusowych koło tzw. Fabryki domów. Ułatwiłoby to znacznie ruch na tej ulicy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *