Przeczytamy ?Przedwiośnie?

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i lekturą, do czytania której zaproszono Polaków, jest ?Przedwiośnie? Stefana Żeromskiego.
Wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Narodowe Czytanie odbędzie się 8 września 2018 r. o godz. 11.30 w ogrodzie przy Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Wardyńskiego 26.
Celem tegorocznej akcji, oprócz promocji czytelnictwa, jest uczczenie jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Przesłanie Żeromskiego ma wzbogacić rocznicowe obchody, a także stać się elementem krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi.

Zobacz rękopis „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

?Przedwiośnie? Stefana Żeromskiego to jego ostatnia powieść, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwrócił uwagę na entuzjazm i chęć odbudowy państwa, ale też na błędy i zaniechania. Książka stała się swojego rodzaju zachętą do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej. Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tegorocznej siódmej już edycji ? zapraszamy wszystkich do wspólnego czytania ?Przedwiośnia? Stefana Żeromskiego. Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców naszego miasta do wspólnego czytania fragmentów ?Przedwiośnia?. Zgłoszenia są przyjmowane w Czytelni Głównej MBP ul. Wardyńskiego 26 osobiście lub drogą mailową na adres czytelnia@biblioteka.ostrowiec.pl.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *