Skromna wygrana piłkarzy. KSZO strzela gola w 85 min.!

III liga piłkarska. Grupa IV. *KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski ? Spartakus Daleszyce 1:0 (0:0).

1:0 – Piotr Jedlikowski, 85 min.

KP KSZO 1929: Zacharski – P.Cheba, Kardas, Dybiec, D.Cheba (75.Jedlikowski) – Łokieć, Madej, Puton (81.Kapsa), Burzyński (57.Mąka), Smuczyński (46.Bełczowski – Grunt (64.Dziadowicz 5). Trener: Marcin Wróbel.

Spartakus: Pietras – M.Zawadzki, Skrzypek (64.Ostrowski), Cedro, Krzeszowski – Ł.Zawadzki, Paprocki (69.Maciejski), Jeziorski, Blicharski, Wołowiec – Sot (81.Boksiński). Trener: Andrzej Więcek.

Żółte kartki: Dybiec, Mąka ? Skrzypek, Cedro.

Sędziował: Jakub Moskal (Skarżysko-Kamienna).

Piłkarze nie porwali grą kibiców. Przez długie fragmenty gry, w których KSZO posiadał optyczną przewagę, niewiele się działo na boisku. Dość wspomnieć, że nasi piłkarze pierwszy strzał na bramkę gości oddali w 21 min. Goście natomiast w 61 min. i to po zbyt krótkim wybiciu piłki przez naszą defensywę.

Nieco więcej emocji było w II połowie, a właściwie w samej końcówce, kiedy dała o sobie znać w naszych szeregach gra zmienników. Na początku tej odsłony spotkania strzały oddawali Mateusz Madej i Michał Grunt, a po wejściu na plac gry Kamil  Dziadowicz główkował wprost w golkipera Spartakusa. Dopiero w 85 min. pomarańczowo ? czarni dopięli swego. Z prawej strony boiska dośrodkował wspomniany Kamil Dziadowicz, piłkę przegrał Mateusz Mąka, a całą akcję wykończył przebywający niespełna kilka minut na murawie Piotr Jedlikowski. Spartakus rzucił się do odrabiania strat, ale poza nieskutecznie egzekwowanym rzutem wolnym i strzałem z ostrego kąta z góry skazanym na niepowodzenie nie zagroził w sumie bezrobotnemu w tym spotkaniu Konradowi Zacharskiemu.

-Byliśmy faworytem tego meczu i spoczywała na nas presja wyniku, na dodatek wiedzieliśmy, że derby rządzą się swoimi prawami i musieliśmy wspiąć się na wyżyny, by wygrać. W porównaniu z bardzo dobrym meczem w Oświęcimiu w potyczce ze Spartakusem cierpiała nieco nasza jakość gry, ale takie mecze się zdarzają – mówi trener KSZO, Marcin Wróbel. ?W sobotę jedziemy do Białej Podlaskiej powalczyć o kolejny komplet punktów.