„Mieczysław Marek Iżak. In Memoriam”

Wernisaż 14 września 2018 r. godz. 18.00
BWA Ostrowiec
al. 3 Maja 6 III p.
MIECZYSŁAW MAREK IŻAK (1940-2018)
Urodzony w Ostrowcu Świętokrzyskim. Był absolwentem Studium Dekoracyjnego w Warszawie. W 1986 roku otrzymał nadany mu przez Ministerstwo Kultury i Sztuki tytuł artysty plastyka w dziedzinie tkaniny artystycznej ? sztuka użytkowa. Był członkiem ?Sztuki Polskiej? ? delegatura w Kielcach i Sztuki Użytkowej ?Związek Artystów Polskich, a także ostrowieckiej ?Grupy 10?.
Uczestnik wielu wystaw zbiorowych, m.in. w Ostrowcu Świętokrzyskim, Kielcach, Krakowie, Sandomierzu, Skarżysku, Starachowicach, Tarnobrzegu, Nowej Hucie, Lublinie, Brukseli. Laureat nagród: II nagroda na wystawie poplenerowej ?Chęciny 82?, nagrody na wystawach plastyki i fotografii środowiska ostrowieckiego: 83 r., 86 r., ?Przedwiośnie? ? BWA Kielce, 1986 r.
Od 1976 do 1984 roku prowadził zajęcia z tkactwa artystycznego jako instruktor plastyki I kat. w Zakładowym Domu Kultury Huty Ostrowiec im. Marcelego Nowotki. W latach 1984 -2015 w Miejskim Centrum Kultury prowadził Sekcję Tkaniny Artystycznej MCK, której uczestnicy corocznie brali udział w wystawach, pokazach sztuki i plenerach plastycznych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *