Nietrzeźwi kierujący to śmiertelne zagrożenie

W dniu 18 września 2018 r., na terenie powiatu ostrowieckiego, policjanci zatrzymali do kontroli dwie osoby prowadzące pojazdy w stanie nietrzeźwości.
Jedną z nich była nietrzeźwa 38?latka, która pod godz. 22, kierowała osobowym audi, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
-Nieodpowiedzialnie zachował się również 53?letni mężczyzna, który w godzinach popołudniowych, na jednej z ulic Ostrowca Świętokrzyskiego, prowadził osobową toyotę, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Teraz kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za taki czyn może grozić im kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdów oraz kara wysokiej grzywny.
Nietrzeźwi kierujący to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez ostrowieckich policjantów nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami znajdując się w stanie nietrzeźwości. Z tego też względu ostrowieccy policjanci podejmują szereg działań mających na celu wyeliminowanie ich z naszych dróg. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego zależy przede wszystkim od nas samych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *