Niezwykła przygoda z historią. Ruszyły zapisy do Olimpiady Solidarności

Już po raz szósty Fundacja Centrum Solidarności zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie ?Olimpiada Historii. Dwie dekady historii (1970 ? 1990).? Na zwycięzców czekają indeksy na czołowe uniwersytety, stypendia naukowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nauczyciele zwycięskich drużyn otrzymają również nagrody finansowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe.


Konkurs ?Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii? składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i finału w Poznaniu. Przed finałem grupa 48 finalistów wojewódzkich przyjedzie do Gdańska na 3-dniową wizytę studyjną, podczas której uczestnicy będą brali udział m.in. w warsztatach tworzenia krótkich form filmowych, dziennikarskich, wystąpień publicznych, autoprezentacji oraz zwiedzaniu miejsc związanych z historią lat 1970-1990. Nabyte umiejętności wykorzystają podczas egzaminu finałowego, do którego przystąpią w trzyosobowych drużynach wojewódzkich.
Tylko do 15 listopada można rejestrować szkoły do VI edycji Olimpiady. Formularz rejestracyjny do konkursu dostępny jest na stronie www.olimpiadasolidarnosci.pl/rejestracja2018/
Naszym priorytetem jest szerokie upowszechnienie historii lat 1970 -1990, bez mieszania jej z bieżącą polityką. Tego też oczekują od nas młodzi ludzie – mówi pomysłodawczyni konkursu Danuta Kobzdej, prezes Fundacji Centrum Solidarności.


W ubiegłorocznej edycji konkursu wzięło udział 500 szkół oraz ponad 3 tysiące uczniów klas drugich liceum i trzecich technikum z całego kraju, a jej ambasadorem został zespół Fisz Emade. Już wkrótce poznamy Ambasadora VI edycji Olimpiady Solidarności.
Patronaty honorowe nad konkursem objęło: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *