Zobacz Jazz. Hymn of Life&Golden Ages na inaugurację sezonu w Kieleckim Teatrze Tańca

Zapraszamy 5 października (godz. 19) do Kieleckiego Teatru Tańca, w którym na inaugurację sezonu artystycznego 2018/2019 obejrzymy spektakl „ZOBACZ JAZZ. HYMN OF LIFE&GOLDEN AGES”.
Rezerwacji biletów można dokonywać pod nr telefonu 41 367 67 12 lub za pośrednictwem platformy http://ktt.systemsprzedazybiletow.pl/Bilety/Sala/816

Widowisko Kieleckiego Teatru Tańca to podróż w głąb kultury tańca jazzowego, jego barwnej historii oraz różnorodnych odmian, które dziś odkrywamy na nowo.
Zobacz Jazz to spektakl, którego całość tworzą dwie kompozycje choreograficzne: Hymn of Life stworzony przez Jean Claude Marignale (Mister Dynamite) oraz Golden Ages stworzony przez Jean Charles Zambo (JoYsS).
AKT I Hymn of Life to taneczna alegoria współczesnych relacji międzyludzkich. Środkami artystycznymi, jak styl tańca modern jazz i jazz rock dotykamy takich pojęć jak: odmienność kulturowa i rasowa, obalanie granic społecznych, konflikty pokoleń, niezbywalna potrzeba wolności. 40 lat temu taniec jazz rock stał się pomostem łączącym czarnych i białych, pokolenia młodzieży i pokolenia ludzi dojrzałych, pomostem pomagającym im komunikować się oraz tworzyć dobre relacje. Dziś również pozwólmy kolejnym pokoleniom porozumiewać się przez taniec jazzowy. Jest on jak esperanto ruchu, forma która daje wszystkim równy dostęp do świata i do nas samych. Spektakl ten stymuluje, powoduje stan euforii i przenika wszelkie różnice, jest Hymnem do radości, Hymnem do pokoju?jest Hymnem do życia.

Zobacz Jazz. Hymn of Life&Golden Ages
choreografia: Jean Claude Marignale (Mister Dynamite) oraz Jean Charles Zambo (JoYsS)
kostiumy: Elżbieta Pańtak, Jean Claude Marignale (Mister Dynamite) oraz Jean Charles Zambo (JoYsS)
scenografia: Grzegorz Pańtak, Jasmina Parkita
Kielecki Teatr Tańca, 5 października, godz. 19

AKT II Golden Ages to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX w. Cotton Club to pierwszy przystanek w podróży do Złotego Wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki. Symbolizuje znaczenie jazzu, jego roli w rozwoju kultury tanecznej, a także formę uznania czarnych artystów, ówczesnej białej, zamożnej klienteli. Spotykały się tam pokolenia mistrzów
i uczniów, dla których taniec był wspólnym radosnym światem. Kolejny przystanek to Savoy Ballroom miejsce, w którym zarówno czarni jak i biali mogli zapomnieć o segregacji rasowej oraz wspólnie tańczyć na jednej scenie. To jazzowa rewolucja, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu. Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich styli jak: Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Zobacz Jazz. Hymn of Life&Golden Ages na inaugurację sezonu w Kieleckim Teatrze Tańca

  • 21 września 2018 at 08:08
    Permalink

    lepiej zostawcie jazz w spokoju i nie udziwniajcie na siłę tej wspaniałej formy muzyki – jeśli jazz można tańczyć to proszę takie „tańce” propagować na polskich weselach a nie na scenach muzycznych

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *