Tenisiści stołowi z Janika rozpoczynają sezon

Zespół tenisistów stołowych STS Zgody Janik w sezonie 2018/2019 reprezentować będą: Tomasz Banasik- kapitan, Damian Listek, Andrzej Podsiadło, Zygmunt Szatko, Piotr Zwoliński, Sławomir Kasprowicz, Krzysztof Tokarski, Robert Szczecina i Maciej Dziedzic- menadżer drużyny.
W związku ze zmianami strukturalnymi Polski Związek Tenisa Stołowego połączył okręg łódzki i okręg świętokrzyski i utworzył III ligę świętokrzyską tenisa stołowego, w której będzie występowała nasza drużyna – mówi Maciej Dziedzic. -Przygotowania zespół rozpoczął we wrześniu w Zespole Szkolno ? Przedszkolnym w Janiku, gdzie doskonaliliśmy umiejętności techniczne i taktyczne. Dużo pracujemy także nad wytrzymałością, ponieważ zmiana systemu rozgrywek będzie wymagała od zawodników dobrej kondycji. Każdy zawodnik będzie musiał rozegrać cztery mecze singlowe i debla. W sumie drużyna w jednym meczu będzie mogła zdobyć maksymalnie 18 punktów. Zmiana ta uatrakcyjni rozgrywki, będzie większa rywalizacja zawodników, więcej meczy do rozegrania, co ucieszy na kibiców i sympatyków tenisa stołowego. Atmosfera w drużynie jest dobra, na treningach jest duża rywalizacji, a w jakim składzie wystąpimy w pierwszym meczu to zobaczymy już 7 października, gdzie podejmować będziemy drużynę UKS Orlęta Bilcza II.


Maciej Dziedzic podkreśla, że zespół w tym sezonie powinien powalczyć w fazie finałowej, to jest o miejsca 1-5. Obecnie w III lidze świętokrzyskiej rywalizować będzie 10 zespołów.
-Ważnym elementem pracy sekcji jest również szkolenie młodzieży – mówi menadżer ekipy z Janika. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie PSP w Kunowie i ZSP w Janiku odnieśli cenne zwycięstwa w turniejach na szczeblu powiatu i województwa. Na uwagę zasługują osiągnięcia Mateusza Kaptura, który zajął pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim w swojej kategorii i w sezonie 2018/2019 będzie reprezentował Zgodę w turniejach WTK województwa Świętokrzyskiego w kategorii kadet. W pierwszym turnieju, który odbył się w Bilczy na początku września zajął wysokie 3 miejsce.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *