Konrad Tomaszewski jeździ najszybciej pod górę. Ostrowiecki strażak mistrzem nad mistrzami!

Konrad Tomaszewski, strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, został mistrzem Polski w ?Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski Amatorów i Służb Mundurowych?, które rozgrywano w Podgórzynie ? Sosnówce.


Na liczącej 63 km trasie nie miał sobie równych? Co ciekawe, do startu w mistrzostwach przygotowywał go sam Kamil Zieliński, który ? zapewne starsi kibice kolarstwa to pamiętają ? jeździł niegdyś w Konradem w barwach Uczniowsko-Ludowego Klubu Sportowego ?COR?. Konrad Tomaszewski jest chlubą ostrowieckich strażaków.

To przecież nie pierwszy jego medal mistrzostw Polski w tym roku. W sierpniu został w Warce, w stawce blisko 100 kolarzy, wicemistrzem Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Wyścig ten rozgrywany był na dystansie 58 km i skupił na starcie oprócz strażaków także policjantów, żołnierzy, pograniczników. W czerwcu został mistrzem Polski strażaków w kategorii wiekowej do 29 lat. Mistrzostwa te rozgrywano na trasie wokół Wilczyc, a trasa liczyła 60 km. Na mecie plecy naszego kolarza oglądała ponad 60-osobowa stawka zawodników.


Konrad Tomaszewski swoją przygodę z kolarstwem rozpoczął w wieku 12 lat. Pierwsze kroki stawiał w ULKS ?COR? Nowy Skoszyn, a następnie reprezentował barwy takich klubów, jak DHL Author Warszawa, Bank BGŻ Warszawa, DEK Meble CYCLO Korona Kielce. Odnosił znaczące kolarskie sukcesy w wieku juniorskim. W klasyfi kacji generalnej Pucharu Polski, jako junior, zajął 10 pozycję w kraju i 17 miejsce w Pucharze Świata w kolarstwie szosowym. Był uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie w Żyradowie.
Konrad obecnie łączy swoją sportową pasję z codzienną służbą. Wśród kolegów strażaków uchodzi jako za profesjonalny, godny zaufania i koleżeński funkcjonariusz, na którego mogą liczyć nie tylko przełożeni, ale też osoby potrzebujące pomocy czy wsparcia. Nic dziwnego, że Konrad Tomaszewski odbiera od swych przełożonych same wyróżnienia, nagrody, podziękowania i listy gratulacyjne. Gościli go już w swych gabinetach komendanci powiatowi, wojewódzcy składając podziękowania za godne reprezentowanie barw województwa świętokrzyskiego oraz naszego powiatu na arenie krajowej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *