Nie przegap niższej opłaty za start w Ostrowieckich Biegach Niepodległości 2018!

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do udziału w Ostrowieckich Biegach Niepodległości. Głównym punktem imprezy będzie bieg uliczny na dystansie 10 km, gdzie na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Odbędą się również uliczny marsz nordic walking (5 km) oraz liczbe biegi dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Tak jak przed rokiem start i meta usytuowane będą na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO, a biuro zawodów zlokalizowane tuż obok, w Hali Sportowo ? Widowiskowej MOSiR. Nowoczesna hala doskonale sprawdziła się jako zaplecze biegu, gdzie w dobrych warunkach można zarówno zapisać się, odebrać pakiet startowy, ale też spędzić czas tuż po biegu ? w strefie regeneracji i podczas ceremonii dekoracji najlepszych biegaczy. A nagrody, tak jak w poprzednich latach, będą bardzo atrakcyjne. Trzech najszybszych biegaczy oraz trzy najlepsze biegaczki otrzymają odpowiednio 700, 500 i 400 zł. Warto również powalczyć o podium w jednej z ośmiu kategorii wiekowych (pięciu dla mężczyzn i trzech dla kobiet), gdzie przewidziano nagrody w wysokości 300 zł (za 1. miejsce), 200 zł (za 2. miejsce) i 100 zł (za 3. miejsce).
Uczestnicy 10-kilometrowego biegu wyruszą z Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO o godzinie 13 w kierunku terenów po tzw. ?starym zakładzie? dawnej Huty Ostrowiec, po czym przebiegną wiaduktem nad torami kolejowymi, wbiegną w ulicę Żabią i dalej pobiegną w kierunku Rynku, gdzie zlokalizowany zostanie półmetek. Trasa powrotna odbywać się będzie tym samym szlakiem, z metą na stadionie. Uczestnicy marszu nordic walking wystartują wspólnie z biegaczami, ale z uwagi na dystans (o połowę krótszy ? 5 km) półmetek i ?nawrotkę? będą mieli zlokalizowane w okolicach wspomnianego wiaduktu.
Udział w biegu i marszu obwarowany jest opłatą startową. Do końca września wynosi tylko 30 zł, więc warto podjąć decyzję o starcie już teraz! Od 1 października do 9 listopada trzeba będzie już zapłacić 40zł, a w dniu imprezy ? 50zł. W ramach pakietu startowego wszyscy uczestnicy otrzymają atrakcyjny gadżet biegowy, a na mecie okolicznościowy medal oraz posiłek regeneracyjny (ciepły i zimny).
Tradycyjnie odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży. Ich trasy wyznaczone zostaną na terenie Zespołu Obiektów Sportowych KSZO. Udział w tych biegach jest bezpłatny, a zapisy grupowe prowadzone będą za pośrednictwem szkół w pierwszych dniach listopada. Będą też możliwe zapisy indywidualne ? w dniu imprezy.
Zapisy do biegu (10 km) i marszu nordic walking (5 km) trwają już teraz na stronie www.ostrowiecbiega.pl.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *