Motocyklista zginął we Włostowie

We Włostowie w wypadku zginął motocyklista, a drugi odniósł obrażenia ciała.
Kolejny wypadek z udziałem kierującego jednośladem miał miejsce w Sobótce, w gminie Ożarów. Tym razem rany odniósł motocyklista oraz jego pasażerka.
W dniu 30 września 2018 r., o. godz. 15.30, we Włostowie na drodze krajowej nr 9, zderzyły się dwa motocykle i samochód osobowy. Podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy opatowskiej komendy policji, poinformowała, że -Jadąca oplem 26-latka, przewożąca trójkę dzieci w wieku 1 miesiąca, 4 i 8 lat, prawdopodobnie skręcała w lewo, gdy najechali na nią dwaj motocykliści ?mówi podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. Obaj odnieśli poważne rany i trafili do szpitali w Kielcach oraz w Sandomierzu. Niestety, jeden z nich ok. godz. 18 zmarł.
Z kolei w dniu 29 września 2018 r., o godz. 15.24, w miejscowości Sobótka w gminie Ożarów, 42-letni kierujący motocyklem marki Yamacha zderzył się z bmw kierowanym przez 25-latka.
-Do zderzenia obu pojazdów doszło w czasie, gdy motocyklista wyprzedzał jadący przed nim pojazd typu bus ?mówi kom. Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. Niestety, kierowca busa wykonywał akurat manewr skrętu w lewo. W rezultacie kierujący motocyklem oraz jego 39-letnia pasażerka odnieśli obrażenia ciała i zostali przewiezieni do szpitala.
Trenerzy Szkoły Jazdy Renault mówią, że ryzyko śmierci na drodze dla motocyklisty jest dwadzieścia razy większe, niż dla kierowcy czy pasażerów samochodu.
-Motocyklisty nie chroni karoseria i rozbudowane systemy bezpieczeństwa montowane w samochodach – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault. Podczas wypadku u motocyklistów najczęściej występują urazy głowy, nóg oraz kręgosłupa. Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność na drodze.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *