Ostrowieccy judocy na tatami w Radomiu i Bytomiu

Po wakacyjnej przerwie judocy UMKS Ostrowia wrócili do rywalizacji na tatami.
W sierpniu odbyli obóz sportowy w Mielnie, podczas którego zawodnicy przygotowywali się do startów. Mogą już pochwalić się wynikami z trzeciej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo, który odbył się w radomskiej Kowali. W turnieju uczestniczyło ponad 220 zawodników z naszego kraju, jak również z zagranicy. Nasza liczna, bo 16 ? osobowa, reprezentacja spisała się bardzo dobrze.
-Poziom turnieju był wysoki, toteż walki bardzo zacięte, ale nasi zawodnicy nie zawiedli ? podkreśla trener, Teresa Dybiec. -Podium wywalczyło aż 10 naszych judoków, którzy znaleźli się w gronie najlepszych w swoich kategoriach wagowych. Mimo ogromnej woli walki i determinacji odnotowaliśmy również porażki ? nieodłączny element rywalizacji, ale te przeanalizujemy i wyciągniemy wnioski. Trenujemy dalej i przygotowujemy się do kolejnych turniejów.
Srebrne medale wywalczyli: GAJA STERNIK (27 kg), FILIP GROSICKI (50 kg), JULIA GRUDZIEŃ (57 kg), MATEUSZ WITKOWSKI (73 kg).
Brązowe medale zdobyli: IGNACY KOWALSKI (27 kg), SEBASTIAN ROLA (30 kg), ADAM SZCZYGIEŁ (55 kg), ANNA WITKOWSKA (52 kg), KRYSTIAN ZIÓŁKOWSKI (42 kg), MATEUSZ WOŁOSZYN (46 kg).
Tuż za podium stanęła KAROLINA KAWA (+63 kg) zajmując 4 pozycję, natomiast na 5 miejscu znaleźli się WIKTOR WOŁOSZYN (34 kg), SZYMON GADECKI (+ 60 kg). W turnieju wzięli udział również: JAKUB PIWNIK, JAKUB PRZYDATEK, BARTŁOMIEJ PETRUCZYNIK.
-Nasi młodzicy brali również udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski Młodzików w Bytomiu, które już za trzy tygodnie odbędą się w Rybniku. Trzech naszych zawodników przystąpiło do rywalizacji: Mateusz Wołoszyn (46 kg), Mateusz Witkowski (66 kg), Jakub Wyderski (66 kg). W finałach Mistrzostw Polski Młodzików weźmie udział MATEUSZ WOŁOSZYN, który nie miał sobie równych na bytomskiej tatami. Mateusz wywalczył pierwsze miejsce, zdobywając tym samym możliwość startu w finałach tej prestiżowej imprezy. To duży sukces dla tego zawodnika. który w tym roku zaczął rywalizację w tej kategorii wiekowej. Pozostali zawodnicy odpadli z rywalizacji w walkach eliminacyjnych.
Klub za naszym pośrednictwem dziękuje Gminie Ostrowiec Świętokrzyski za wsparcie finansowe, bez którego wyjazdy na zawody nie byłyby możliwe.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *