Brąz Dominiki Kołton. To już piąty w 2018 roku medal dla pięściarskiego KSZO

Dominika Kołton, pięściarka KSZO, obecnie studentka Uniwersytetu Marii Curie ? Skłodowskiej w Lublinie, wywalczyła brązowy medal VII Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet, które odbywały się w Wałczu.
To kolejny ogromny sukces naszego klubu, choćby dlatego, że na zawody zakwalifikowało się 70 zawodniczek z 31 klubów zrzeszonych w dwunastu okręgach. Tak się składa, że w 2018 roku medal Dominiki jest już piątym indywidualnym, który znalazł się w kolekcji KSZO. Możemy być pewni, że w rankingach na zakończenie roku zarówno nasz klub, jak i Dominika znajda się na wysokich pozycjach w kraju.


Dominika Kołton występowała w kategorii wagowej do 75 kg. W ćwierćfinale spotkała się z Mileną Jęcką z KS Korona Wałcz. Nasza zawodniczka od pierwszego gongu narzuciła rywalce swój styl walki i nic dziwnego, że wygrała przez poddanie sekundanta i to już w I rundzie. W półfinale trafiła na naszą niezwykle utytułowaną Elżbietę Wójcik z KSW Róża Karlino zawodniczkę, która reprezentuje Polskę na wielu turniejach i odnosi znaczące sukcesy. Już w 2014 roku była wicemistrzynią świata juniorek i młodzieżową mistrzynią świata. Konfrontacja z tak utytułowaną zawodniczką zapowiadała się arcyciekawie, ale Dominika nabawiła się kontuzji i została poddana rywalce.
W Wałczu występowała także w wadze do 60 kg druga nasza zawodniczka, Aleksandra Szczodrak. W eliminacjach Ola otrzymała punkty walkowerem od Anny Widery z KS Wda Świecie. W ćwierćfinale natomiast uległa po niezłej walce 0:5 Marii Jackowskiej z SKF Boksing Zielona Góra.
W Wałczu pięściarki rywalizowały nie tylko o medale, ale także o wyjazd na Mistrzostwa Świata Seniorek do New Delhi.
-Za tydzień na mistrzowski turniej wyjeżdżają nasi zawodnicy ? mówi wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. – Mam nadzieję, że i z ich startem również powiększymy punktowy i medalowy dorobek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *