Październik z Ostrowerem. Przed nami ?Bike?owy weekend?

Stowarzyszenie Ostrower zaprasza na kolejne wydarzenia realizowane z Budżetu Obywatelskiego 2018 w ramach projektu ?W ramach kultury?.
Przez cały październik, w każdy czwartek i piątek w godz. 15 -18 odbywają się warsztaty rowerowe ?Zrób to sam?. W Lecznicy Rowerowej, os. Stawki 21a wszyscy chętni mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mogą skorzystać z wiedzy, pomocy i narzędzi członków naszego stowarzyszenia i samemu naprawić swój rower lub dokonać jego modyfikacji.


Ponadto w dniach od 13 do 14 października członkowie stowarzyszenia zapraszają na Bike?owy weekend. W sobotę, o godz. 18, w Galerii Fotografi i MCK (al. 3 maja 6) odbędzie się spotkanie i warsztaty z Marcinem Surowcem – twórcą kanału Bushcraftowy na Youtube, instruktorem survivalu i bushcraftu. Pasjonatem leśnej sztuki przetrwania, turystyki rowerowej oraz fotografi i. Podróżnikiem i włóczykijem. Propagatorem turystyki w stylu LNT (Leave No Trace). Właścicielem firmy Bushcraftowy.pl.
– W niedzielę 14 października br. zapraszamy wszystkich mieszkańców na rajd rowerowy. Start na Rynku o godz. 10, (zapisy wszystkich chętnych od godz. 8:30). Około 20-kilometrową trasę zakończymy, tradycyjnie już, wspólnym ogniskiem na Gutwinie. Wieczorem o godz. 18 znów w Galerii Fotografii MCK odbędzie się drugie spotkanie podróżnicze, tym razem z Piotrem Strzeżyszem. Jak sam mówi, jeździ rowerem odkąd sięga pamięcią. Był w wielu miejscach na świecie, ale ciągle coś gdzieś go pcha. Zazwyczaj wybiera miejsca wypełnione otwartą przestrzenią, bo uważa, że łatwiej tam bujać w obłokach. Uwielbia kawę, koty, wiatr i Muminki. Autor czterech książek, m.in. ?Powidoków?, nagrodzonych Bursztynowym Motylem i nagrodą Magellana. Gdyby sam mógł wybrać swoją postać, zostałby ptakiem. – Zapraszamy na spotkanie, na którym usłyszymy, że daleki, obcy nieznany świat jest bliższy, niż nam się na co dzień wydaje, że ludzie w nim są dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazne- słyszymy. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym ?odkrywaniu? pomaga. Obejrzymy fi lm pt. ?Nie dojechać nigdy? i posłuchamy opowieści o drodze z Alaski do Patagonii i z powrotem. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, obcowanie z duchami, niezliczone spotkania z ?innym?, rude koty, bezdomne psy i przemożne pragnienie niedojechania do celu ? to wszystko składa się na portret jednego z najoryginalniejszych polskich podróżników.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *