Podsumowanie ?Szkoły Sztuki?

14 października o godzinie 16.00 w Centrum Aktywności Obywatelskiej, ul. Sienkiewicza 70, odbędzie się wystawa prac uczestniczek i uczestników ?Szkoły Sztuki 2018?. Zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziny i znajomych. Wstęp jest wolny.

Wystawa jest podsumowaniem projektu edukacyjnego pod nazwą ?Szkoła Sztuki?, w ramach którego młodzież otrzymała kurs artystyczny a dzieci brały udział w zajęciach pobudzających kreatywność. Zajęcia prowadzone były przez ponad cztery miesiące, z przerwą wakacyjną, od kwietnia do października. Z zajęć skorzystało blisko sześćdziesiąt osób, tak dzieci, jak i młodzież i osoby dorosłe. Dzięki dotacji celowej z budżetu Gminy Ostrowiec zajęcia były bezpłatne.

Kurs artystyczny dla młodzieży i dorosłych obejmował naukę klasycznego rysunku, czyli ćwiczenia rysunkowe i malarskie martwej natury, modela, podstawy portretowania, zadania z kompozycji oraz detal architektoniczny. Dodatkowo uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w kursie historii sztuki, który obejmował sztukę na przestrzeni dziejów ? od prehistorii po współczesność.

Zajęcia pobudzające kreatywność dla dzieci składały się z ćwiczeń sięgających do różnych aspektów twórczości (ćwiczenia plastyczne, elementy projektowania, dekorowania) oraz zabaw służących usprawnianiu twórczego myślenia.

Zajęcia prowadzili edukatorka i edukatorzy ze Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki: Katarzyna Kozińska, Marcin Jedlikowski i Wojtek Mazan.

Wystawa podsumowująca projekt ?Szkoła Sztuki 2018? odbywa się pod patronatem honorowym Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

Działanie współfinansowane jest z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach dotacji celowej udzielonej na zadanie pod nazwą ?Wzbogacenie oferty kulturalnej Ostrowca Świętokrzyskiego oraz upowszechnianie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji? w 2018 roku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *