W ?Chreptowiczu? kilka dni języków obcych (zdjęcia)

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych w Liceum Ogólnokształcącym Nr II im. Joachima Chreptowicza nie był obchodzony tylko jeden dzień. Uczniowie wraz ze swymi nauczycielami uczącymi języki obce przygotowali dzień francuski, dzień angielski, dzień niemiecki i dzień hiszpański.

Na całą szkolną społeczność każdego dnia czekało wiele atrakcji związanych z kulturą  danego kraju. Niewątpliwie najbardziej do gustu przypadły codziennie serwowane  smakołyki charakterystyczne dla kuchni poszczególnych krajów. Z największym rozmachem kulinarne popisy wykonali uczniowie uczący się języka niemieckiego, którzy  realizując specjalny projekt, przygotowali przysmaki kuchni niemieckiej, austriackiej i szwajcarskiej. Przy  stoiskach z potrawami zachęcali wszystkich do degustacji dań nie tylko ciekawymi reklamami, ale i muzyką- np. typową dla górali alpejskich , oraz strojami regionalnymi ?np. bawarskimi i tyrolskimi.  Stoły, pięknie udekorowane kwiatami, flagami i w odpowiedniej kolorystyce, uginały się od różnorodnych smakołyków.  Potrawy znikały w mgnieniu oka: precle, szwajcarskie kluski serowe, pączki twarożkowe, placki cebulowe, smaczne kiełbaski podawane  w różnych sosach, przepyszne sałatki szwajcarskie, austriacki omlet cesarski, pikantna pasta paprykowa  podawana z serem Emmentaler czy  pasta serowa ze szczypiorkiem.  Oczywiście nie zabrakło jeszcze słodkości typu sernik ze śliwkami  czy szarlotka. Od tych i  wszystkich pozostałych smakołyków pachniało w całej szkole.

Wśród innych atrakcji promujących naukę języków obcych, których młodzież  uczy się w ?Chreptowiczu?, były m.in. wykłady przedstawiciela Fundacji Kultury Irlandzkiej oraz warsztaty tradycyjnego tańca irlandzkiego.   Bez wątpienia wszystkie atrakcje zachęcające w ciekawy sposób do nauki języków obcych nie tylko  przybliżyły tradycje różnych krajów i uświadomiły istotne  znaczenie wielojęzyczności we współczesnej Europie, ale też pokazały, że uczniowie w LO Nr II  potrafią się dobrze i z pożytkiem bawić.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *