Jubileuszowy Puchar Gór Świętokrzyskich (zdjęcia)

W hali gimnazjum w Kunowie przy ulicy Fabrycznej odbył się jubileuszowy XX Puchar Gór Świętokrzyskich w Podnoszeniu Ciężarów.

Oczywiście, jak zwykle zawody miały godną oprawę. Nie zabrakło włodarzy gminy na czele z burmistrzem Lechem Łodejem, a także radnych, dyrekcji kunowskiej szkoły, a wszystko organizacyjnie dopiął Stanisław Pożoga – trener i animator ciężarów w Kunowie.

Najlepszym zawodnikiem kunowskiej rywalizacji był bez wątpienia Łukasz Mruk – wychowanek kunowskiego klubu, a dziś zawodnik AZS Częstochowa, dla którego ten sezon był niezwykle udany. Do rodzinnego Kunowa przyjechał z wielkim sentymentem, ale jednak z kontuzją łokcia, która wyeliminowała go z walki z dużymi ciężarami. Jednak i tak pozostawił konkurentów daleko w tyle…

-W tym sezonie udało mi się z powodzeniem startować na Akademickich Mistrzostwach Polski i wywalczyć złoty medal – mówi Łukasz Mruk. –Zostałem także wicemistrzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23. Reprezentowałem Polskę na Akademickich Mistrzostwach Świata, w których zająłem 8 miejsce. Cieszę się, że występuję w częstochowskim klubie. Ciągle się rozwijam sportowo i skutecznie dzielę naukę z uprawnianiem sportu i rywalizacją na pomoście. W przyszłym sezonie chciałbym pobić swój rekord życiowy o 10 kg i pokonać barierę 300 kg w dwuboju. To spore wyzwanie, ale wierzę, że będąc zdrowy sprostam mu. Takie imprezy, jak ta w Kunowie lubię, bo mogę powspominać stare czasy i przekonać się na własne oczy, jak podnoszenie ciężarów rozwija się w Kunowie.

Oto wyniki dwuboju:

Kobiety

63 kg: 1.Marta Bielecka – Gryf Kunów (115 kg); 2.Karolina Staszewska – Wiking Starachowice (113 kg)

69 kg: 1.Alina Pożoga – Gryf Kunów (112 kg); 2.Paulina Świętochłoska – Wiking Starachowice (73 kg)

75 kg: 1.Katarzyna Wacławska – UKS Tabor Rymanów (80 kg), 2.Milena Głogowska – ZS NR 1 w Ostrowcu Św. (74 kg).

Mężczyźni

50 kg: 1.Tomasz Brożyna – Tabor Rymanów (75 kg)

56 kg: 1.Dawid Gierczak – Gryf Kunów (105 kg)

62 kg: 1.Mateusz Michalski – Gryf Kunów (158 kg); 2.Damian Cieroch – ZS Nr 1 (80 kg)

69 kg: 1.Dawid Stachurski – Herkules Modliszewice (195 kg); 2.Szymon Tokarczyk – Muszyna (170 kg); 3.Tomasz Janas – Herkules Modliszewice (165 kg); 4.Kacper Paź – Gryf Kunów (130 kg)

77 kg: 1.Jakub Stachurski – Herkules Modliszewice (182 kg); 2.Filip Gębusia – Gryf Kunów (175 kg); 3.Rafał Bakalarczyk – Wiking Starachowice – 125 kg; 4.Wojciech Surowiec – ZS Nr 1 – 117 kg

85 kg: 1.Łukasz Mruk – AZS Częstochowa (255 kg); 2.Jacek Latała – Wiking Starachowice (231 kg); 3.Paweł Wieczorek – ZS Nr 1 (165 kg); 4.Andrzej Lulek – Skarżysko –Kamienna (95 kg)

85 kg: 1.Edward Rożnowski – Herkules Modliszewice (120 kg)

105 kg: 1.Paweł Naparła – Tabor Rymanów (150 kg)

+105 kg: 1.Rafał Tokarz – Tabor Rymanów (225 kg); 2.Hubert Wrona – Wiking Starachowice (215 kg)

Sponsorami zawodów, którym kunowscy działacze za naszym pośrednictwem dziękują, byli: Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św., Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Kunów, firmy: Luxiona Poland – Michał Szybalski, TBM Snack – Tomasz Miśkiewicz, BP w Kunowie – Michał Skłodowski, Stanisław Cyran, AMP Paradowscy, Marek Bilski, Szymon Raban – sklep Profit w Kunowie, Henryk Jabłoński, Ireneusz Ożdżyński, Kazimierz Pustuła, Studio Reklamy – Grzegorz Wrzesień, Makro Domaradzki – Damian Domaradzki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *