Jubileuszowy Puchar Gór Świętokrzyskich (zdjęcia)

W hali gimnazjum w Kunowie przy ulicy Fabrycznej odbył się jubileuszowy XX Puchar Gór Świętokrzyskich w Podnoszeniu Ciężarów.

Oczywiście, jak zwykle zawody miały godną oprawę. Nie zabrakło włodarzy gminy na czele z burmistrzem Lechem Łodejem, a także radnych, dyrekcji kunowskiej szkoły, a wszystko organizacyjnie dopiął Stanisław Pożoga ? trener i animator ciężarów w Kunowie.

Najlepszym zawodnikiem kunowskiej rywalizacji był bez wątpienia Łukasz Mruk ? wychowanek kunowskiego klubu, a dziś zawodnik AZS Częstochowa, dla którego ten sezon był niezwykle udany. Do rodzinnego Kunowa przyjechał z wielkim sentymentem, ale jednak z kontuzją łokcia, która wyeliminowała go z walki z dużymi ciężarami. Jednak i tak pozostawił konkurentów daleko w tyle?

-W tym sezonie udało mi się z powodzeniem startować na Akademickich Mistrzostwach Polski i wywalczyć złoty medal ? mówi Łukasz Mruk. ?Zostałem także wicemistrzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23. Reprezentowałem Polskę na Akademickich Mistrzostwach Świata, w których zająłem 8 miejsce. Cieszę się, że występuję w częstochowskim klubie. Ciągle się rozwijam sportowo i skutecznie dzielę naukę z uprawnianiem sportu i rywalizacją na pomoście. W przyszłym sezonie chciałbym pobić swój rekord życiowy o 10 kg i pokonać barierę 300 kg w dwuboju. To spore wyzwanie, ale wierzę, że będąc zdrowy sprostam mu. Takie imprezy, jak ta w Kunowie lubię, bo mogę powspominać stare czasy i przekonać się na własne oczy, jak podnoszenie ciężarów rozwija się w Kunowie.

Oto wyniki dwuboju:

Kobiety

63 kg: 1.Marta Bielecka ? Gryf Kunów (115 kg); 2.Karolina Staszewska ? Wiking Starachowice (113 kg)

69 kg: 1.Alina Pożoga ? Gryf Kunów (112 kg); 2.Paulina Świętochłoska ? Wiking Starachowice (73 kg)

75 kg: 1.Katarzyna Wacławska ? UKS Tabor Rymanów (80 kg), 2.Milena Głogowska ? ZS NR 1 w Ostrowcu Św. (74 kg).

Mężczyźni

50 kg: 1.Tomasz Brożyna ? Tabor Rymanów (75 kg)

56 kg: 1.Dawid Gierczak ? Gryf Kunów (105 kg)

62 kg: 1.Mateusz Michalski ? Gryf Kunów (158 kg); 2.Damian Cieroch ? ZS Nr 1 (80 kg)

69 kg: 1.Dawid Stachurski ? Herkules Modliszewice (195 kg); 2.Szymon Tokarczyk ? Muszyna (170 kg); 3.Tomasz Janas ? Herkules Modliszewice (165 kg); 4.Kacper Paź ? Gryf Kunów (130 kg)

77 kg: 1.Jakub Stachurski ? Herkules Modliszewice (182 kg); 2.Filip Gębusia ? Gryf Kunów (175 kg); 3.Rafał Bakalarczyk ? Wiking Starachowice – 125 kg; 4.Wojciech Surowiec ? ZS Nr 1 – 117 kg

85 kg: 1.Łukasz Mruk ? AZS Częstochowa (255 kg); 2.Jacek Latała ? Wiking Starachowice (231 kg); 3.Paweł Wieczorek ? ZS Nr 1 (165 kg); 4.Andrzej Lulek ? Skarżysko ?Kamienna (95 kg)

85 kg: 1.Edward Rożnowski ? Herkules Modliszewice (120 kg)

105 kg: 1.Paweł Naparła ? Tabor Rymanów (150 kg)

+105 kg: 1.Rafał Tokarz ? Tabor Rymanów (225 kg); 2.Hubert Wrona ? Wiking Starachowice (215 kg)

Sponsorami zawodów, którym kunowscy działacze za naszym pośrednictwem dziękują, byli: Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św., Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Kunów, firmy: Luxiona Poland – Michał Szybalski, TBM Snack – Tomasz Miśkiewicz, BP w Kunowie – Michał Skłodowski, Stanisław Cyran, AMP Paradowscy, Marek Bilski, Szymon Raban ? sklep Profit w Kunowie, Henryk Jabłoński, Ireneusz Ożdżyński, Kazimierz Pustuła, Studio Reklamy – Grzegorz Wrzesień, Makro Domaradzki – Damian Domaradzki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *