Ogólnopolski sukces „Pandory”

Grand Prix dla Matyldy Szklarskiej, I – miejsce dla Julii Tłuczkiewicz oraz III – miejsce dla Wiktorii Pongowskiej na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Pieśń Ojczyzny Pełna”, którego finał odbył się w DK im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Kocku.
Matylda, uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej „wyśpiewała” zwycięstwo przejmującą pieśnią „Kolęda Warszawska 1939 r.” Julia, reprezentantka PS nr IV i PSM I-stopnia, pierwsze miejsce zdobyła za pieśń legionową „O mój rozmarynie” z własnym akompaniamentem skrzypcowym. Wiktoria z LO im. ST. Staszica zdobyła III miejsce w swojej kategorii za utwór „Gdyby nie Oni”. Wizerunek sceniczny, przede wszystkim stroje nawiązujące do tamtych czasów, świadoma interpretacja, bardzo emocjonalne i poruszające wykonanie sprawiły, że nasze ostrowieckie wokalistki sięgnęły po najwyższe laury.


– Jestem dumna i wzruszona, że moje wokalistki osiągają tak spektakularne sukcesy. Są one doskonałą motywacją do dalszej pracy i ogromnej radości ze wspólnego przeżywania muzyki – powiedziała Ewa Goworowska – instruktor wokalny MCK w Ostrowcu Św.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *