Petycja kibiców KSZO. Domagają się większych środków na promocję powiatu poprzez sport

Dziś, na podstawie art. 2 ustawy z 11 lipca 2014 r. o petycjach, w imieniu kibiców KSZO, prezesi KSZO – Piotr Dasios i Łukasz Dybiec złożyli do starosty ostrowieckiego petycję o zwiększenie nakładów na promocję powiatu poprzez sport w budżecie powiatu na 2018 rok.

W petycji czytamy m.in.:

?? My kibice, sympatycy sportu, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego i powiatu ostrowieckiego zwracamy się do Pana Starosty i Zarządu Powiatu Ostrowieckiego z petycją o zwiększenie ? do kwoty 350.000 zł budżetu Starostwa Powiatowego na wsparcie ostrowieckiego sportu, w roku 2018. Dotychczasowe wsparcie: 130.000 zł w roku 2017 (w tym 90.000 zł dla piłki nożnej i 40.000 zł dla piłki siatkowej) i brak wsparcia piłki ręcznej, pływania czy waterpolo było niewystarczające. Ostrowieckie drużyny są dobrem wszystkich mieszkańców powiatu, są także inwestycją w upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz przyczyniają się do promocji Powiatu Ostrowieckiego. Prawie 90 lat zorganizowanej działalności sportowej w mieście jest najlepszym dowodem, że niezależnie od aktualnej opcji politycznej klub zawsze otrzymywał wsparcie na swoją działalność??

W tegorocznym budżecie na promocję powiatu poprzez sport zapisano 210 tysięcy złotych. Wszystkich środków nie wykorzystano. Z tej puli 80 tys. zł otrzymała drużyna piłkarska KSZO 1929. Władze powiatu dotychczas tłumaczyły się, że wspierają sport młodzieżowy na poziomie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W budżecie nie dokonano zmiany kwot przeznaczonych na promocję powiatu poprzez sport i dlatego klub chciałby, żeby zaczęto realizować uchwałę budżetową jednocześnie zwiększając środki o 120 tys. zł do kwoty 350 tys. zł. Kluby wielokrotnie zwracały się o to do władz powiatu, ale ich prośby nie zostały uwzględnione, choć pieniądze są. Są, gdyż w opinii prezesów, trwa wydawanie pieniędzy na wątpliwą promocję powiatu choćby poprzez jedno z wydawnictw.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Petycja kibiców KSZO. Domagają się większych środków na promocję powiatu poprzez sport

  • 19 października 2018 at 18:22
    Permalink

    Brawo panowie prezesi .Bardzo dobra inicjatywa ale mam przekonanie graniczące z pewnością ,że niewiele to da. Starosta Duda raczej minął się z powołaniem i sprawy sportu i kultury są u niego na ostatnim miejscu .Ostrowiec staje się pomału pustynią kulturalną i sportową przy milczącym przyzwoleniu obecnie rządzących.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *