Zaduszki Jazzowe nad Kamienną. Laboratorium w Ostrowcu, Waglewski&Łęczycki w Kunowie

Przed nami wyjątkowe, bo aż dwudniowe Zaduszki Jazzowe. Z okazji ich 30 edycji zaplanowano je na 9 i 10 listopada w Hotelu Accademia. Bilety po 30 złotych na każdy dzień są już do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej MCK na parterze kina ?Etiuda? przy Alei 3 Maja 6.


W piątek 9 listopada zobaczymy i usłyszymy Andrzeja Chochoła, ostrowieckiego muzyka, twórcę ?Zaduszek Jazzowych?, który zaprezentuje materiał ze swej najnowszej płyty, a także formację ?New Bone? (na zdjęciu), czyli kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków. Czterema płytami (w tym trzema autorskimi) utwierdził swoją pozycję na polskim rynku. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju.

Ciekawie zapowiada się też zaduszkowa sobota, gdzie główną gwiazdą będzie legendarna formacja ?Laboratorium?. To prawdziwy fenomen polskiego jazzu. Jeden z najbardziej ekscytujących i najdłużej funkcjonujących zespołów na scenie muzyki improwizowanej w naszym kraju. Wybuchowa mieszanka brzmieniowa i muzyka niezwykle osobista. Grupa niedawno wznowiła koncerty po tym, jak jej perkusista Grzegorz Grzyb zmarł po potrąceniu przez samochód podczas treningu.


Tego samego dnia zagra jeszcze ?Phasors On Stun- Hammond Quartet?.


Z kolei Burmistrz Miasta i Gminy Kunów, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kunowskiej oraz Miejsko Gminna Bibliteka Publiczna w Kunowie zapraszają na 11.Kunowskie Zaduszki Muzyczne, które odbędą się 17 listopada o godzinie 16 w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Kunowie.


Na 11-tych Kunowskich Zaduszkach Muzycznych wystąpią: ?Najlepsze Przed Nami? w składzie Beata Urbańska, Szymon Pocheć i Mariusz Walas, Andrzej Chochół – Quartet oraz Waglewski&Łęczycki.
Waglewski&Łęczycki to akustyczny koncert Wojciecha Waglewskiego gitara, śpiew i Bartosza „Boruty” Łęczyckiego – harmonijka ustna.


Wojciech Waglewski – założyciel i lider zespołu Voo Voo, twórca projektu Męskie Granie , gitarzysta, kompozytor, autor i producent muzyczny. Muzyk studyjny i producent wielu płyt. Współpracował z czołowymi artystami jazzowymi. Grał w takich zespołach jak „Bemibem”, „Osjan”, „Morawski Waglewski Nowicki Hołdys”. Laureat Paszportu Polityki za działalność kompozytorską i producencką oraz za umiejętność łączenia muzyki różnych kultur.
Bartek „Boruta” Łęczycki – z wykształcenia socjolog (Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie). Ceniony nauczyciel gry na harmonijce diatonicznej i chromatycznej. Najlepszy harmonijkarz w Polsce w 2005 i 2006 roku wg czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Współpracował z czołówką polskich muzyków bluesowych i jazzowych (np. Jarosław Śmietana, Piotr Baron, Mateusz Pospieszalski, Marcin Masecki, Mariusz Bogdanowicz, Artur Lesicki, Jacek Niedziela, Sławek Wierzcholski, Roman Puchowski, Piotr Biskupski). Ostatnio współpracuje z muzykami wywodzącymi się z hip-hopu Fiszem i Emade. W 2007r otrzymał platynową płytę za udział w projekcie „Maleńczuk & Waglewski ? Koledzy”.
11.Kunowskie Zaduszki Muzyczne zostały dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ?Kultura ? Interwencje 2018. Etno Polska?. Na to wydarzenie jest wstęp wolny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *