Polska – Litwa 10:8 na ostrowieckim ringu w Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego

Polscy pięściarze w meczu rozgrywanym w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego pokonali na ostrowieckim ringu Litwinów 10:8.

Oczywiście, nas najbardziej interesował debiut w reprezentacji Polski wychowanka KSZO, Andrzeja Kołtona. Zmierzył się z uczestnikiem Młodzieżowych Mistrzostw Świata, Robertasem Jokulysem.

-Andrzej dał sobie narzucić styl walki rywala i dlatego zszedł z ringu pokonany – mówi trener klubowy naszego zawodnika, Eugeniusz Cioch. -Nasz pięściarz zanotował dobre fragmenty walki w II rundzie, kiedy przejął inicjatywę i zaczął atakować. Rywal, obiektywnie oceniając, był jednak lepszy i wygrał w pełni zasłużenie.

-Pewnie, że przed walką był stres – mówi Andrzej Kołton. -Po raz pierwszy w życiu przegrałem przed własną publicznością. Muszę uznać wyższość przeciwnika, bo naprawdę okazał się lepszy.

To naprawdę Andrzeja dało się odczuć w walce innego pięściarza z naszego województwa, Bartosza Gołębiewskiego z kieleckiego Rushha. Wielu podkreślało, że Bartosz tej walki nijak i naprawdę nie przegrał. Sam zawodnik uważa, że na pewno wygrał I i II rundę, a jeśli tak to i cały pojedynek powinien rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Poziom walk był zróżnicowany. Nam najbardziej do gustu przypadła walka w kategorii do 64 kg z udziałem Damiana Derkacza. Prawdziwym bohaterem naszej reprezentacji okazał się jednak Adam Kulik, kolos z Lublina. Swego przeciwnika już w I rundzie zasypał gradem ciosów, a na ring szybko poleciał ręcznik. W ten sposób, w ciekawym i niezwykle ciężkim meczu – jak podkreśla obecny asystent trenera kadry, a w przeszłości były szkoleniowiec KSZO – Jerzy Baraniecki nasz zespół zapewnił sobie kolejną wygraną w Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Na zakończenie tegorocznego cyklu Polacy  23 listopada w Kielcach w ramach Memoriału Leszka Drogosza zmierzą się z Rosją.

Oto wyniki walk:

52 kg Jakub Surma ? Marius Vyšniauskas 0:3

60 kg Radomir Obruśniak ? Edgaras Skurdelis 1:2

64 kg Damian Durkacz ? Mantas Dužinas 3:0

69 kg Filip Wąchała ? Saimonas Banys 2:1

75 kg Bartosz Gołębiewski ? Vytautas Balsys 1:2

81 kg Piotr Szczukowski ? Eigirdas Kasmočius RSC III runda

91 kg Michał Soczyński ? Tadas Tamašauskas 2:1

91 kg Andrzej Kołton – Robertas Jokulys 0:3

+91 kg Adam Kulik – Arvydas Jokulys RSC I runda

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *