Uroczyste pożegnanie Elżbiety Pichór. Sławomir Kijak nowym Skarbnikiem Miasta (zdjęcia)

Bardzo wzruszającym momentem podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta było pożegnanie odchodzącej na emeryturę i podziękowanie za długoletnią pracę Skarbnikowi Miasta Elżbiecie Pichór.

– Przypadł mi zaszczyt, aby podziękować za ćwierć wieku pracy pani Elżbiecie Pichór, jako Skarbnikowi Miasta- mówił prezydent Jarosław Górczyński. Od 1991 roku to osoba związana z ostrowieckim Urzędem Miasta, a wcześniej z Ostrowieckimi Zakładami Materiałów Ogniotrwałych. Będę wyrazicielem podziękowań od wszystkich zgromadzonych na tej sali, ale zapewne także poprzednich prezydentów Ostrowca Świętokrzyskiego oraz mieszkańców naszego miasta. Przez ćwierć wieku była pani świadkiem i współautorem przeobrażania się Ostrowca Świętokrzyskiego. Pamiętamy jaki Ostrowiec był i jaki jest obecnie. Pani przez swoją wysoką kulturę osobistą, profesjonalizm, nienaganną i merytoryczna pracę przyczyniła się również do sukcesów naszego miasta.

Podziękowania złożyły także wiceprezydent Marzena Dębniak i przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda- Dudek.

– Pani trwająca 36 lat kariera zawodowa pokazuje ogromny szacunek do pracy, a postawa może być wzorem dla wielu młodych ludzi. Dziękuję pani za udział przy pisaniu tak wielu pięknych kart w historii miasta, zaangażowanie, wyjątkową dbałość o miejski budżet oraz wkład w rozwój naszego miasta- mówiła przewodnicząca Rady Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Moją pracę, jako Skarbnika Miasta traktowałam poważnie i chciałabym, aby wszyscy tak traktowali swe obowiązki- dziękowała Elżbieta Pichór nie kryjąc łez wzruszenia.

Decyzją radnych nowym Skarbnikiem Miasta będzie Sławomir Kijak, Kierownik Referatu ds. Planowania i Kontroli Budżetu Wydziału Finansowego Urzędu Miasta.

– Jest to osoba mająca bardzo duże doświadczenie i która przeszła wszystkie szczeble kariery zawodowej- rekomendował kandydaturę prezydent Jarosław Górczyński.

– Od siedemnastu lat związany jestem z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski. Pracowałem dotychczas i w wydziałach Urzędu Miasta, ale i OTBSie- mówił Sławomir Kijak. Od wielu lat współpracowałem z panią Elżbietą Pichór, będę się starał osiągnąć taki poziom, jaki prezentowała, co na pewno nie będzie rzeczą łatwą.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *