Judoków medale w Lublinie

Po raz kolejny judocy UMKS Ostrowia zagościli w Lublinie na Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików i Dzieci w Judo.
Nasza 10- osobowa ekipa rewelacyjnie zaprezentowała się na lubelskiej tatami. 9 podopiecznych duetu trenerskiego Teresa Dybiec ? Łukasz Wójcik znalazło się w gronie najlepszych w swoich kategoriach wagowych. Przywieźli aż 9 medali po bardzo zaciętych, emocjonujących walkach, w których zawodnicy dawali z siebie wszystko. 6 zawodników doszło do finału, w którym 3 rozstrzygnęło walki na swoją korzyść.
Na najwyższym stopniu podium stanęli: JULIA GRUDZIEŃ (2006 r., 57 kg ),KRYSTIAN ZIÓŁKOWSKI ( 2006 r. kat. 46 kg),MATEUSZ WITKOWSKI (2003 r. kat. 73 kg). Srebrne medale zdobyli: KAROLINA KAWA (2007 r. kat. + 52 kg),MATEUSZ WOŁOSZYN (2007 r. kat. 34kg) oraz MARCEL FELIKSIOWSKI ( 2008 r. kat. 42 kg). Brązowe medale wywalczyli: ANNA WITKOWSKA (2006 r. kat. +57 kg), IGNACY KOWALSKI (2009 r., kat. 27 kg), SEBASTIAN ROLA (2007 r., kat. 34 kg). Miejsce 5 przypadło DENISOWI BEDNARSKIEMU, który po raz pierwszy wziął udział w rywalizacji międzyklubowej.
-Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, jakie osiągnęli nasi zawodnicy, tym bardziejm że poziom zawodów oceniamy wysoko. Ekipy zagraniczne z Ukrainy i Białorusi, które również zagościły w Lubliniem zdecydowanie podniosły poziom turnieju ? mówi trener, Teresa Dybiec.
W finałach Mistrzostw Polski Młodzików w Rybniku udział wziął Mateusz Wołoszyn (2003 r., kat. 46 kg ), który po pierwszej walce wygranej przed czasem w świetnym stylu w kolejnych starciach odnotował dwie porażki. Mateusz zajął 9 miejsce.
-Biorąc pod uwagę fakt, że Mateusz jest pierwszy rok młodzikiem, miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników w kraju jest zadowalające, ale pozostał duży niedosyt. Mateusza stać na dużo więcej więcej ? dodaje Teresa Dybiec.
Za pośrednictwem redakcji Ostrowia dziękuje gminie Ostrowiec Świętokrzyski za wsparcie finansowe, umożliwiające udział w zawodach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *