„Aktywna Mama”

Ruszył Projekt ?Aktywna Mama? realizowanym przez Stowarzyszenie Aktywności Kulturalnej ?Karuzela?.
Projekt skierowany jest dla kobiet w ciąży oraz mam już po porodzie. Podczas cotygodniowych ćwiczeń mamy będą mogły zadbać o siebie jednocześnie bez konieczności rozstawania się z maluszkiem.
Aktywizowanie kobiet w ciąży i po ciąży ma wiele korzyści dla nich: Zapewniają lepszą sprawność fizyczną, korygują postawę ? mówi Anna Frejlich – mgr fizjoterapii, instruktor ćwiczeń ruchowych. – Kobiety w ciąży, zwłaszcza pierwszej, boją się ćwiczyć. Boją się o siebie, boją się o swoje dziecko. Zmiany, które zachodzą w okresie ciąży w organizmie kobiety, zmiana nachylenia miednicy, mięśnie rozciągnięte, przykurczone, zmiana środka ciężkości, zmiana wzorca oddechowego to wszystko po porodzie musi powrócić na właściwy tor. Niestety rzadko kobiety są informowane w jaki sposób to robić.
Cykl zajęć ruchowych organizowanych przez Stowarzyszenie ?Karuzela? odbywać się będzie trzy razy w tygodniu w ODS ?Malwa?, w trzech grupach: Aktywna Mama- ćwiczenia z dzieckiem, Aktywna w Ciąży oraz BuggyGym ? ćwiczenia mam z wózkami. Dodatkowo przewidziane są różne warsztaty tematyczne tj. Pierwsza Pomoc w zadławieniu się, Warsztaty z chustonoszenia, masaż u niemowląt i dzieci oraz wiele innych.
W ramach projektu odbędzie się również spotkanie z położną Joanną Pikus, która odpowie mamom o pielęgnacji bobasa, właściwym rozwoju w poszczególnych etapach życia oraz sposobach radzenia sobie z ?Baby Blues?.
Zaplanowane formy aktywności mają na celu pomóc kobietom na różnych etapach rodzicielstwa w przezwyciężeniu trudności, które niesie wychowywanie dzieci.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *