Ośmiobramkowa porażka szczypiornistów KSZO w Zamościu

I liga piłki ręcznej. Grupa C. *Padwa Zamość – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 29:21 (17:8).

Padwa: Drabik, Bąk – Adamczuk 3, Mroczek 1, Gałaszkiewicz 2, Bigos, Puszkarski 9, Sałach, Radwański, Szymon Fugiel, Kłoda, Wnuk, Tomasz Fugiel 10, Pomiankiewicz, Teterycz 3, Misalski 1. Trener: Tomasz Czerwonka.

Kary: 8 min. Karne: 3/6.

KSZO: Piątkowski, Baran, Kijewski – Grabowski 3, Bysiak 2, Falasa 4, Jeżyna 4, Kogutowicz 2, Włoskiewicz 1, Chmielewski 1, Hubka 4, Cukierski, Granat, Pawlik, Jagiełło.

Kary: 2 min. Karne: 3/4

Sędziowali: Maciej Karwowski – Mirosław Kowalski (obaj Przemyśl).

Widzów: 799.

Nasi piłkarze ręczni niewiele mieli do powiedzenia w kolejnym meczu mistrzowskim z Zamościu z tamtejszą Padwą. W I połowie zagrali wyjątkowo słabo. Choć po kwadransie przegrywali 5:8, to na przerwę schodzili już z bagażem aż 9 bramek do odrobienia.

W II połowie nasza drużyna faktycznie zagrała znacznie lepiej. Tę część gry zakończyła nawet zwycięstwem 13:12, choć – oczywiście – gospodarze przy wysokim prowadzeniu wynik i cały mecz mieli pod kontrolą. Podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego najlepiej radzili sobie między  45, a 50 min., kiedy to zmniejszyli prowadzenie Padwy do 6 bramek.