IC ?Banach? już dwa razy dziennie z Ostrowca Świętokrzyskiego do Warszawy i Przemyśla

Polskie Koleje Państwowe Intercity poinformowały nas, że wraz z zaplanowaną na 9 grudnia zmianą rozkładu jazdy, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego będą mogli korzystać z drugiego połączenia z Warszawą i Przemyślem w standardzie IC.
Pociąg Intercity ?Banach? jeździ na trasie Warszawa ? Przemyśl i Przemyśl – Warszawa. Ostrowczanie będą mogli podróżować do Warszawy przez Starachowice, Radom, Piaseczno pociągami odjeżdżającymi z naszego miasta o godz. 11.09 i 19.34. Do Warszawy dotrą odpowiednio o godz. 14.14 i 22.43. Najkrótszy czas przejazdu wynosi 3 godziny i 4 minuty.
Z kolei z dworca Warszawa Wschodnia do Ostrowca Świętokrzyskiego pociąg IC ?Banach? odjeżdżał będzie o godz. 5.29 i 13.44 i do naszego miasta dotrze odpowiednio o 9.34 i 17.03. Minutę później będzie odjeżdżał do Przemyśla przez Sandomierz, Stalową Wolę, Nisko, Leżajsk, Przeworsk i Jarosław. W Przemyślu zakończy jazdę odpowiednio o 12.47 i 20.17.
PKP Intercity informuje, że obowiązujący od 9 grudnia rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowej nr 25 w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego.
Osoby, które planują podróże z wyprzedzeniem, mogą liczyć na atrakcyjne oferty promocyjne. Po wyczerpaniu puli najtańszych biletów PKP Intercity proponuje zniżki w ofercie ?Wcześniej?. Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W zależności od terminu zakupu biletu automatycznie naliczany jest rabat w wysokości 30, 20 lub 10 proc. Oferta obowiązuje do 7 dni przed wyjazdem. Natomiast oferta weekendowa umożliwia wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Bilet weekendowy obowiązuje od godz. 19 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godz. 6 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Cena biletu weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z biletem weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity. PKP Intercity ma także ofertę dla rodzin. Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z biletu rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “IC ?Banach? już dwa razy dziennie z Ostrowca Świętokrzyskiego do Warszawy i Przemyśla

  • 14/11/2018 at 08:41
    Permalink

    Świetna wiadomość dla podróżnych 🙂 Szkoda tylko , że PKP dalej nie potrafi porozumieć się z samorządowej w kwestii odstraszającego dworca i rozpadającej się kładki ehh

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *