Rezolutny kierowca MAN-a

Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 36-latkowi, który w dniu 1 grudnia 2018 r., ok. godz. 10, nietrzeźwy pojechał na myjnię przy stacji paliw, by tam umyć samochód ciężarowy.

-Wjeżdżając ?zestawem? na stanowisko nie zauważył ograniczenia wysokości pojazdu, który może tam wjechać. Jak się okazało, jego ciężarówka była o 5 cm za wysoka, w związku z czym uszkodził on ramię myjni wysokociśnieniowej, rozrywając przy tym plandekę naczepy ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na miejsce zdarzenia został skierowany patrol ruchu drogowego. Podczas czynności funkcjonariusze wyczuli od kierującego MAN-em woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że mężczyzna w organizmie ma go prawie 0,8 promila.

Dodatkowo 36-latek przemieszczał się ciężarówką bez karty do tachografu, a na jego impulsatorze zainstalował urządzenie przekłamujące dane dotyczące m.in. czasu pracy kierowcy oraz używania pojazdu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *