Climatic zwiększa produkcję i zatrudnienie

Climatic jest aktualnie liderem w kraju w branży budownictwa segmentowego.
Firma ta posiada zakład produkcyjny i jest jednym z największych pracodawców w naszym mieście. Zatrudnia obecnie blisko 200 osób. Climatic ma swoją siedzibę w Regułach pod Warszawą. Kilka lat temu firma kupiła obiekty po dawnej Nowej Odlewni Rur na Starym Zakładzie huty. Hale i obiekty socjalne przeszły gruntowną modernizację. Z roku na rok rośnie nie tylko produkcja, ale również zatrudnienie.
Zdaniem inż. Krzysztofa Hołody, dyrektora ds. produkcji, ta forma budownictwa jest popularna na Zachodzie. Produkcja budowlano ? montażowa stopniowo przenoszona jest z placów budowy do hal produkcyjnych. Budynki mieszkalne, obiekty biurowe, socjalne, szkoły, przedszkola, szpitale wykonywane są na bazie modułów przestrzennych, wysokiego stopnia prefabrykacji. Później moduły są przewożone na miejsce i stosunkowo szybko montowane. Obiekty takie posiadają instalacje elektryczne, sanitarne, teletechniczne, klimatyzacje i wentylacje. Nic wiec dziwnego, że zainteresowanie rynku budownictwem modułowym jest coraz większe. Wystarczy powiedzieć, że produkcja w 2018 r. w ostrowieckim zakładzie wzrosła o 50 proc. w stosunku do roku poprzedniego.
Kiedy w ubiegłym tygodniu odwiedziłem zakład na terenie Starego Zakładu Huty, w hali trwały prace wykończeniowe przy obiekcie żłobka, który za kilka tygodni stanie koło Koszalina. Segmenty z kompletnymi instalacjami zostaną przewiezione na miejsce samochodami. Do pracy na miejscu przystąpi brygada budowlana. Climatic wykonuje zadania na zasadzie zaprojektuj i wybuduj. Użytkownik otrzymuje klucze i przejmuje gotowy obiekt. W ubiegłym tygodniu rozpoczęto przygotowania do kolejnego dużego kontraktu, rozbudowy szkoły w Warszawie. Jeszcze w tym roku w hali zakładu wykonana zostanie konstrukcja stalowa tego obiektu.
Dyrekcja zakładu ma zespół inżynierów, który może samodzielnie funkcjonować, ale nadal poszukuje wykwalifikowanych pracowników. Potrzeby są duże. Trzeba jednak przyznać, że firma stwarza bardzo dobre warunki do pracy nie tylko finansowe i socjalne. Zapewnia także możliwość rozwoju zawodowego i poznania nowych technologii w budownictwie. Dla młodych ludzi jest to ciekawa i praca.
Wraz z napływającymi zamówieniami z kraju i zagranicy, Climatic poszukuje spawaczy, monterów i malarzy konstrukcji stalowych, pracowników do robót dachowych, elewacyjnych i wykończeniowych: hydraulików, elektryków, elektrotechników, glazurników i osób do montażu klimatyzacji. Większość pracowników uczestniczy w szkoleniach zawodowych, organizowanych m.in. przez producentów materiałów i firmy wprowadzające nowe technologie. Ostatnio Climatic nawiązał współpracę ze szkolą zawodową w Siennie. W zakładzie w Ostrowcu rozpoczną praktyki uczniowie technikum mechanicznego.
Z większych kontraktów, które firma realizuje, bądź będzie wykonywała w najbliższych miesiącach, warto wymienić dwa szpitale: w Opolu i Łodzi, trzy przedszkola, które staną na Bielanach w Warszawie, szkoła i przedszkole w Markach. Climatic buduje też dla odbiorców z Niemiec obiekty biurowo ?socjalne. Równocześnie trwa modernizacja i rozbudowa zakładu produkcyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Docieplana jest hala główna. W przyszłym roku na Starym Zakładzie staną kolejne obiekty m.in. magazyn.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *