Technicy z THM-u lepsi niż humaniści z polskich liceów!

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim wygrali ogólnopolski konkurs ?Nie jestem żadną bohaterką. Irena Sendlerowa na tle historii II wojny światowej na ziemiach polskich 1939-1945?.

 Konkurs został zorganizowany przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi w związku z uchwałą Sejmu RP z 8 czerwca 2017 r. ustanawiającą rok 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej.
To już kolejny raz, kiedy uczniowie tej szkoły wykazali się zdolnościami tworzenia form medialnego przekazu. Poprzednio realizowali filmiki, a teraz w I etapie konkursu była to audycja radiowa dotycząca Ireny Sendlerowej i historii Holokaustu.

Trzyosobowa drużyna z popularnego THM-u w składzie: Jakub Środoń, Dawid Winiarski i Kacper Baran pod opieką polonistki Jolanty Grochulskiej zgłębiali wiedzę dotyczącą gatunków radiowych. Wykorzystując felieton, kalendarium, pogadankę, sondę, wywiad i obrazki dźwiękowe stworzyli audycję i zakwalifikowali się do finału.

W Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi 18 zespołów, spośród81, wzięło udział w turnieju, podczas którego uczestnicy rozwiązywali test oraz odpowiadali ustnie na pytania dotyczące m.in. historii narodowego socjalizmu, zagłady Żydów oraz dziejów okupacji niemieckiej i sowieckiej na ziemiach polskich.Zadania wymagały wykazania się wiedzą oraz umiejętnością analizy tekstów źródłowych, ikonografii i mapy. W 4 etapach finału ostatecznie zwycięzcami zostali Jakub, Dawid i Kacper!

Oprócz wielkiej satysfakcji z pokonania 81 drużyn z całej Polski uczniowie technikum otrzymali nadzwyczaj cenne nagrody: iPady 6.Dodajmy, iż tablet firmy Apple Inc. zaprezentowany był dopiero niedawno podczas konferencji poświęconej sektorowi edukacyjnemu ?Let?s take a field trip? 27 marca 2018 roku w Chicago.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *