Jeden nietrzeźwy kierował traktorem, a drugi Hyundaiem

W dniu 9 grudnia 2018 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali 2 osoby poruszające się na tzw. ?podwójnym gazie?.

 -Po godz.14, dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki jednej z miejscowości na terenie powiatu ostrowieckiego, które dotyczyło problemów z byłym mężem ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ćmielowie. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 53-latekprzyjechał do swojej byłej żony ciągnikiem rolniczym, znajdując się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Kolejny nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce mundurowych w godzinach wieczornych na jednej z dróg wylotowych z Ostrowca Świętokrzyskiego. 42-latek kierował samochodem osobowym marki Hyundai, mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Warto odnotować, że mężczyzna w takim stanie zmierzał do domu na terenie województwa warmińsko -mazurskiego.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźni odpowiedzą przed sądem, za co grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności! Dodatkowo 53-latekodpowie za prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego zakazu sądowego.

Apeli nigdy zbyt wiele, ale pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego zależy przede wszystkim od nas samych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *