Obwodnica Ćmielowa i droga do Bałtowa ostatnimi inwestycjami (zdjęcia)

Jeden z liderów na rynku inwestycji budowlanych i drogowych ? firma Skanska od przyszłego roku zamierza koncentrować się na inwestycjach w największych polskich miastach.

Wygląda na to, że budowa drogi do Bałtowa i obwodnicy Ćmielowa są ostatnimi zadaniami drogowymi w kraju tej znanej firmy.

Prace na obwodnicy wokół Ćmielowa trwają. Wykonawca skupił tam jesienią spory potencjał. Podobnie jest na drodze Ostrowiec Świętokrzyski przez Bałtów do Czekarzewic. Wróble ćwierkają, że inwestycje w powiecie ostrowieckim są ostatnimi inwestycjami drogowymi w kraju tej znanej i cenionej firmy. Informacja o zmianie planów wykonawcy naszych ostrowieckich inwestycji zbiegła się z ogólnopolską dyskusją o kłopotach dużych firm budowlanych, realizujących kluczowe inwestycje.

Wysyp inwestycji unijnych, program rozbudowy dróg krajowych i autostrad zaostrzył konkurencję na rynku. Firmy walczyły o kontrakty. W większości przypadków głównym kryterium wyboru wykonawcy była cena. O ile małe i średnie firmy drogowe, realizujące inwestycje w krótkim okresie, znakomicie prosperują, to w pułapkę wpadły duże firmy realizujące inwestycje w cyklach kilkuletnich.

Wzrost cen materiałów budowlanych, podwyżki plac, kłopoty z pozyskaniem podwykonawców sprawiły, że podpisane kilka lat temu kontrakty nijak się mają do rzeczywistych kosztów inwestycji. Konfederacja Polskich Pracodawców apelowała do rządu, by zmienił reguły gry i pozwolił na renegocjacje umów. Ostrzegała przez fatalnymi skutkami tej sytuacji dla branży.

Firma Skanska ma co najmniej dobrą opinie w naszym regionie. Realizowane przez nią wcześniejsze inwestycje, chociażby pierwszy odcinek ulicy Samsonowicza i wiadukt w Denkówku są przykładem dla innych firm jak można dobrze projektować i budować drogi i obiekty drogowe.

Zapytaliśmy więc o plany tej firmy. Czy rzeczywiście rezygnuje ona z inwestycji drogowych i czy budowa drogi nr 754 oraz obwodnica Ćmielowa są ostatnimi inwestycjami drogowymi, jakie firma Skanska realizuje na terenie naszego kraju?

-Od 1 lutego 2018 roku spółka Skanska S.A. wdrożyła nową strategię pod nazwą ?Budujemy miasta? ? informuje Biuro Budowy Skanska S. A. Spółka koncentruje swoją działalność wokół siedmiu największych aglomeracji w Polsce: Warszawy, Łodzi, Krakowa, Katowic, Poznania, Gdańska i Wrocławia. Celem działań wynikających z nowo przyjętej strategii jest koncentracja na projektach najbardziej dochodowych. W związku z tym działalność Skanska zintegrowana jest wokół tych dużych aglomeracji.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że wszystkie inwestycje w budowie zostaną dokończone zgodnie z planem i z zachowaniem najwyższych standardów jakości.

– Cenimy naszą dotychczasową współpracę we wszystkich regionach, w których byliśmy aktywni i jesteśmy dumni ze wspólnie wykonanych projektów w całym kraju- podkreśla Biuro Budowy Skanska S. A. Pełne przejście do nowej struktury będzie następować stopniowo, po zakończeniu kolejnych inwestycji.

Zwróciliśmy się też do firmy o podanie ostatecznego terminu zakończenia budowy obwodnicy Ćmielowa oraz drogi nr 754, o co dopytują nas mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, głównie kierowcy.

-Jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, planujemy oddać obie drogi do ruchu przed świętami Bożego Narodzenia ? oznajmia Skanska

J.Boleń, K.Florys

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *