Pięciu logistyków THM w finale Olimpiady Logistycznej Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu

W ostrowieckim ZS Nr 3 odbył się II etap XI. Edycji Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. 

Komitety okręgowe w 13 miastach w Polsce zorganizowały zawody dla  660. uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Po raz kolejny gospodarzem olimpiady dla województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego był plasujący się na 7 pozycji w Polsce według rankingu WSL Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. (popularny THM).

Wśród 34 uczestników olimpiady, aż 10. stanowili uczniowie klas logistycznych THM, a mianowicie: Natalia Czarnecka, Wiktoria Kaczmarska, Iwona Nowak, Magda Nowak, Aleksandra Wyroda, Piotr Niewiadomski (finalista OL poprzedniej edycji), Patryk Myszkowski, Kamil Rybus, Maciej Wątor (laureat OL poprzedniej edycji) i Wiktor Zych.

 Młodzież powitał organizator olimpiady Dyrektor ZS Nr 3  Czesław Golis wraz z gościem honorowym panią Małgorzatą Sobieraj ? zastępcą Rady Powiatu Ostrowieckiego.

Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwał Komitet Okręgowy, w skład którego wchodzili: Czesław Golis, Katarzyna Pastuszka, Szymon Fojutowicz, Marzena Bręcławska oraz Halina Myśliwiec. 

Uczestnicy Olimpiady Logistycznej musieli zmierzyć się z testem wielokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań dotyczących zagadnień logistycznych z wielu dziedzin, m.in. transportu, spedycji, produkcji, dystrybucji i  magazynowania towarów.

Wspaniała organizacja etapu okręgowego była możliwa dzięki zaangażowaniu dyrektora ZS Nr 3 Czesława Golisa, wicedyrektora ? Piotra Leśniewskiego  oraz opiekunów olimpiady z ramienia ostrowieckiej placówki, a zarazem nauczycieli zawodowych przedmiotów logistycznych ? Marioli Jabłońskiej oraz Katarzyny Pastuszki, a także wspaniałych, zaangażowanych i chętnych do pomocy uczniów klas logistycznych.

15 grudnia zostały ogłoszone wyniki Olimpiady Logistycznej. Do finału, który odbędzie się 1 marca 2018 roku w Poznaniu zakwalifikowała się piątka czwartoklasistów, a mianowicie: Natalia Czarnecka, Iwona Nowak, Piotr Niewiadomski, Maciej Wątor i Wiktor Zych, który uzyskał najlepszy wynik, odpowiadając prawidłowo na 19 z 25 pytań wielokrotnego wyboru.

Olimpiada Logistyczna od lat jest nie tylko wspaniałą wizytówką szkoły, ale również skutecznym narzędziem popularyzowania logistyki wśród uczniów z całej Polski. W zeszłym roku  w dziesiątej,  jubileuszowej edycji OL wzięło udział prawie 9 tysięcy uczniów. To właśnie z tego powodu zarówno MEN, jak i ORE, co roku chętnie udzielają swojego patronatu nad olimpiadą.  

To jednak nie koniec sukcesów logistyków THMu.

20 grudnia Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach ogłosi wyniki Ligi Młodych Logistyków, w której 13 grudnia młodzież THM także wzięła udział. Natomiast 8 marca 2019 roku odbędzie się  etap okręgowy Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, do którego zakwalifikowało się aż 23 uczniów ZS Nr 3 w Ostrowcu Św.

Młodzież po praz pierwszy w tym roku zgłosiła swój udział w Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Transportu i Logistyki oraz konkursie logistycznym Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *