Trwa Plebiscyt na Sportowca i Trenera Roku. IV Ostrowiecka Gala Sportu za pasem?

Plebiscyt na Sportowca i Trenera 2018 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim organizują kluby sportowe: KS KSZO Ostrowiec, KS KSZO S.A., KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski oraz m.in. redakcję Gazety Ostrowieckiej. Nad przebiegiem plebiscytu czuwa powołana przez organizatorów Kapituła Plebiscytowa. Do redakcji Gazety Ostrowieckiej spływają już kupony od stałych czytelników.
Celem plebiscytu jest wyłonienie grupy najlepszych sportowców i trenerów sportowych Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy wykazali się osiągnięciami na arenie światowej, europejskiej i ogólnopolskiej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku, a także propagowanie wiedzy z zakresu sportu ostrowieckiego, w szczególności wiedzy o wyróżniających się sportowcach miasta Ostrowca Świętokrzyskiego i promocja sportu ostrowieckiego wśród sponsorów i kibiców oraz w mediach.
Plebiscyt będzie przeprowadzany w następujących kategoriach:
*dziesiątka najlepszych sportowców Ostrowca Świętokrzyskiego w 2018 roku wyłoniona spośród zawodników, którzy przekroczyli 16 rok życia lub mają już osiągnięcia w sporcie seniorskim
*trójka najlepszych trenerów sportowych Ostrowca Świętokrzyskiego w 2018 roku
*odkrycie 2018 roku
*talent 2018 roku
*najlepsza drużyna 2018 roku (w trzech ostatnich kategoriach laureatów wyłoni Kapituła Plebiscytowa na podstawie zgłoszeń klubowych).
Laureatów Odkrycie 2018 Roku, Talentu 2018 Roku i Najlepszej drużyny 2018 wyłoni Kapituła Plebiscytowa. Do kategorii dziesięciu najlepszych sportowców Ostrowca Świętokrzyskiego kluby mogą zgłaszać po 4 zawodników od 16 roku życia w kategorii junior i senior, a w innych kategoriach plebiscytowych po jednej osobie.

Nominacji w poszczególnych kategoriach dokonuje Kapituła Plebiscytowa. Lista kandydatów publikowana jest w całości wraz z krótkimi notkami biograficznymi i osiągnięciami sportowymi w Gazecie Ostrowieckiej.
Głosowanie odbywa się na specjalnie do tego przeznaczonych kuponach. Kupon zawiera miejsce na wpisanie imion i nazwisk Sportowca i Trenera wybranych z listy kandydatów oraz nazwiska i adresu głosującego. Dane osobowe głosujących nie będą gromadzone, ani przetwarzane w jakikolwiek sposób. Kupon jest ważny, jeśli został wycięty z oryginalnego egzemplarza gazety.
Kupony można przesyłać, dostarczać i składać: do siedziby Gazety Ostrowieckiej (aleja 3 Maja 6) albo dostarczać je na portiernie w hali przy ulicy Świętokrzyskiej lub na Pływalni „Rawszczyzna”.
Lokalne media ogłoszą wyniki pierwszej dziesiątki wybranych w plebiscycie sportowców podczas IV Ostrowieckiej Gali Sportu, która odbędzie się 18 stycznia 2018 roku o godz. 17.30. Na Gali ogłoszone zostaną nazwiska wybranych przez Kapitułę Plebiscytową: trójki najlepszych trenerów roku 2018 oraz dziesiątki najlepszych ostrowieckich sportowców 2018 roku.
Wyniki zostaną podane w kolejności miejsc w pierwszej dziesiątce sportowców i pierwszej trójce trenerów. Ogłoszony zostanie także werdykt kapituły w kwestii przydzielenia tytułów: Talentu i Odkrycia 2018 roku oraz Drużyny 2018 roku. Gala odbędzie się w Hali Widowiskowo – sportowej MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniu 19 stycznia 2019 roku. Podczas Gali wyróżnionych i zaprezentowanych zostanie najpopularniejszych 10 sportowców oraz 3 trenerów na podstawie zatwierdzonego wcześniej regulaminu, wyłonionych przez głosujących za pomocą kuponów drukowanych w naszej gazecie kibiców.
Kluby KSZO, KSZO 1929 i KSZO S.A. przy wsparciu ostrowieckich mediów, a także MOSiR, MCK i placówek oświatowych deklarują, że IV Ostrowiecka Gala Sportu będzie miała charakter otwarty. Ostrowieccy kibice, młodzież ze szkół będą mieli okazję poznać bliżej zawodników, trenerów oraz całe środowisko sportowe, co na pewno przyczyni się do promocji ostrowieckiego sportu.

Nominacje Kapituły Plebiscytowej

na Sportowca i Trenera 2018 roku

Zobacz wszystkich nominowanych do tytułu Sportowca i Trenera 2018 roku

Piłka nożna
Sportowiec roku: Dominik Cheba, Michał Grunt, Daniel Dybiec, Bartłomiej Smuczyński (KP KSZO 1929), Marcin Dynarek (Stal Kunów), Piotr Cichocki (Świt Ćmielów).
Trener roku: Marcin Wróbel.
Odkrycie roku: Mateusz Madej, Piotr Jedlikowski, Patrycja Wiśnios.
Talent roku: Piotr Kutera, Kacper Dereń, Marcin Sienniak, Patrycja Szymańska, Amelia Bień.
Drużyna roku: KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (III liga mężczyzn), KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (III liga kobiet), Galacticos – rocznik 2009 (mistrz województwa świętokrzyskiego)

Piłka ręczna
Sportowiec roku: Maciej Jeżyna, Bartosz Kogutowicz, Damian Falasa, Kacper Grabowski.
Trener rok: Tomasz Radowiecki.
Odkrycie roku: Jakub Kasprowicz.
Talent roku: Karol Chuchała, Karol Chuchała, Olaf Wywiał, Bartłomiej Sieniek, Michał Sieniek, Jakub Dzik.
Drużyna roku: KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski (I liga mężczyzn).

Piłka siatkowa
Sportowiec roku: Anna Miros, Svietłana Dorsman, Olga Pawliukowskaja, Olga Geyko (KSZO), Piotr Kosno, Jakub Gawron, Michał Bartnik, Bartosz Mazur (GOKiS Waśniów).
Trener roku: Frantisek Bockay, Iwona Błaszkiewicz, Rafał Dytkowski.
Odkrycie roku: Wiktoria Rdzanek.
Talent roku: Karolina Stefańska, Aneta Kasprowicz, Julia Zapała, Magdalena Surdy, Oliwia Błaszczyk, Maja Sobusiak (KSZO SMS), Amadeusz Mazur (GOKiS Waśniów).
Drużyna roku: KSZO S.A. Ostrowiec Świętokrzyski (Liga Siatkówki Kobiet)

Piłka wodna
Sportowiec roku: Aleksander Ozga, Maksymilian Krakowiak, Jakub Kochański, Zuzanna Wiecheć.
Trener roku: Robert Serwin, Mariusz Stawecki.
Odkrycie roku: Jan Skaliński.
Talent roku: Wiktor Staniszewski.
Drużyna roku: Juniorzy młodszy KSZO (roczniki 2001 i 2002), młodzicy U-15, młodzicy U-13.

Boks
Sportowiec roku: Daniel Surowiec, Dominika Kołton, Albert Orzeł, Andrzej Kołton.
Trener roku: Eugeniusz Cioch, Wojciech Surowiec.
Odkrycie roku: Natalia Kaniewska.
Talent roku: Wiktoria Dziekan.

Pływanie
Sportowiec roku: Aleksandra Banaczkowska.
Odkrycie roku: Michał Klimas.
Talent roku: Bartosz Michta.

Kolarstwo
Sportowiec roku: Kamil Zieliński.

Fitness i kulturystyka
Sportowiec roku: Aleksandra Kępa, Dominik Jewiak, Nikoletta Sularz, Piotr Zieliński.
Trener roku: Joanna Kępa, Grzegorz Kępa.
Okrycie Roku: Blanka Walczyk
Talent Roku: Alicja Sulik

Taekwondo
Sportowiec roku: Paweł Pastuszka, Natalia Domańska.
Trener roku: Wioletta Walerowicz.
Odkrycie roku: Armando Malesza.
Talent roku: Jan Kwiecień, Paweł Kucharski

Judo
Sportowiec roku: Jakub Ziółkowski.
Trener roku: Teresa Dybiec, Łukasz Wójcik
Odkrycie roku: Krystian Ziółkowski.
Talent roku: Wiktor Wołoszyn.

Tenis stołowy
Sportowiec roku: Sławomir Kasprowicz, Damian Listek.
Talent roku: Mateusz Kaptur.
Drużyna roku: STS Zgoda Janik (III Liga Świętokrzyska).

Szachy
Sportowiec roku: Michał Choina
Trener roku: Jarosław Choina, Grzegorz Marzec.
Odkrycie roku: Maciej Kateusz, Julia Giemza.
Talent roku: Wojciech Okręt, Jan Kaleta, Jan Choina, Maria Grudzień, Wiktor Gawlik.

Olimpiady Specjalne
Sportowiec roku: Piotr Datka, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Grzegorz Dwojak, Robert Gołyś, Krzysztof Stan, Milena Szwagierczak, Norbert Walesic, Marcin Ziewiec (?Szansa?), Dominika Ślusarz, Kamil Podsiadło, Natalia Śmieszek (?Rywal).
Trener roku: Tomasz Przybysławski, Przemysław Walczyk, Remigiusz Woźniak (?Szansa?), Ernest Krajewski, Elżbieta Wybranowska, Waldemar Wiewióra (?Rywal).


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regulamin Plebiscytu na Sportowca i Trenera 2018 Roku powiatu Ostrowieckiego.

 I.POSTANOWIENIA OGÓLNE

 • 1. Plebiscyt na Sportowca i Trenera 2018 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim zwany dalej Plebiscytem organizują: KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, KS KSZO S.A, KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Tygodnik Lokalny Gazeta Ostrowiecka, portal internetowy OstrowiecNews.pl, Telewizja Lokalna Krzemionki, Lokalna TV, Radio Ostrowiec, Telewizja Ostrowiecka, Radio Rekord, Urząd Miasta Ostrowiec Świętokrzyski, Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejskie Centrum Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych.
 • 2. Szczegółowy zakres obowiązków Organizatorów reguluje oddzielna umowa partnerska pomiędzy Organizatorami.
 • 3. Siedzibą Organizatorów Plebiscytu jest Hala Widowiskowo ? Sportowa w Ostrowcu Św. przy ulicy Świętokrzyskiej 11
 • 4. Regulamin Plebiscytu na Sportowca i Trenera 2018 Roku określa: cele Plebiscytu objętego niniejszym regulaminem, warunki uczestnictwa w Plebiscycie, zasady korzystania przez Organizatora z informacji uzyskanych w związku z Plebiscytem, czas trwania Plebiscytu, kryteria oraz sposób oceny kandydatur zgłaszanych w ramach Plebiscytu, zasady ogłaszania wyniku Plebiscytu, sposób informowania o Plebiscycie i jego warunkach, sposób składania skarg i wniosków związanych z Plebiscytem.
 • 5. Nad przebiegiem plebiscytu czuwa powołana przez organizatorów Kapituła Plebiscytowa.

II.CELE PLEBISCYTU

 • 6. Celem plebiscytu jest:

1) wyłonienie grupy najlepszych sportowców i trenerów sportowych Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy wykazali się osiągnięciami na arenie światowej, europejskiej i ogólnopolskiej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku;

 2) propagowanie wiedzy z zakresu sportu ostrowieckiego, w szczególności wiedzy o wyróżniających się sportowcach  powiatu Ostrowieckiego;

3) promocja sportu ostrowieckiego wśród sponsorów i kibiców oraz w mediach ;

III. UCZESTNICY I CZAS TRWANIA PLEBISCYTU

 • 7. Kandydatami do tytułu laureatów Plebiscytu mogą być sportowcy i trenerzy sportowi niezrzeszeni lub zrzeszeni w klubach sportowych , funkcjonujących na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego i województwa świętokrzyskiego, którzy wykazali się osiągnięciami na arenie światowej, europejskiej i ogólnopolskiej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku. Kandydatów do tytułu laureatów Plebiscytu typują kluby sportowe, dziennikarze sportowi zgodnie z określonym kluczem przez organizatora . Ostateczną listę nominowanych laureatów Plebiscytu zatwierdzają organizatorzy.
 • 8. Plebiscyt będzie przeprowadzany w następujących kategoriach:
 • dziesiątka najlepszych sportowców Ostrowca Świętokrzyskiego ( od 16 roku życia);

2) trójka najlepszych trenerów sportowych Ostrowca Świętokrzyskiego;

3) odkrycie roku 2018;( laureata wyłoni Kapituła Plebiscytowa )

4) talent roku 2018 ;( laureata wyłoni Kapituła Plebiscytowa)

5) najlepsza drużyna 2018 ;( drużynę  wyłoni Kapituła Plebiscytowa)

6) olimpiady specjalne  sportowcy roku 2018 ;( laureatów wyłoni Kapituła Plebiscytowa)

7) olimpiady specjalne trenerzy roku 2018 ;( laureatów wyłoni Kapituła Plebiscytowa)

8) mecenas sportu 2018 ( laureatów wyłoni Kapituła Plebiscytowa)

9) impreza sportowa 2018 roku (laureatów wyłoni kapituła plebiscytowa)

10) masters  2018 roku. (laureatów wyłoni kapituła plebiscytowa)

 • 9. Laureatów 1,2 wybierają Kapituła Plebiscytowa, kibice – czytelnicy w drodze głosowania z zamkniętej listy kandydatów, wyłonionych przez Organizatorów Plebiscytu oraz na podstawie nadsyłanych kuponów przez kibiców ? czytelników lokalnych tygodników prasowych. Laureatów 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  wybiera Kapituła Plebiscytowa.
 • 10. Zgłoszenia przyjmowane są korespondencyjnie lub osobiście pod adresem: Ostrowiec Świętokrzyski, ul Świętokrzyska 11, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski.
 • 11. Kapituła Plebiscytowa wytypuje listę kandydatów, spośród których kibice – czytelnicy wybiorą najlepszego sportowca Ostrowca Świętokrzyskiego, w sposób określony w § 2.
 • 12. O składzie listy kandydatów zadecyduje Kapituła Plebiscytowa na wyznaczonym przez siebie posiedzeniu.
 • 13. Lista kandydatów publikowana jest w całości wraz z krótkimi notkami biograficznymi i osiągnięciami sportowymi na stronie Urzędu Miasta w  tygodniku prasowym: Gazeta Ostrowiecka w dniach:  10, 17, 24, 31 grudnia 2018 roku oraz 7, 8, 15 stycznia 2019 roku oraz na portalu OstrowiecNews.pl i w wybranych audycjach telewizyjnych Lokalnej Telewizji Krzemionki, Lokalnej TV, Telewizji Ostrowieckiej, Radiu Ostrowiec, Radiu Rekord.

 PRZEBIEG PLEBISCYTU i OBLICZANIE GŁOSÓW

 • 14. Do głosowania uprawnione są wszystkie osoby fizyczne i prawne bez względu na obywatelstwo, miejsce zamieszkania i siedzibę.
 • 15. Głosowanie odbywa się na specjalnie do tego przeznaczonych kuponach, drukowanych w tygodnikach lokalnych, głosy Kapitały Plebiscytowej.
 • 16. Kupon zawiera miejsce na wpisanie imion i nazwisk Sportowca i Trenera wybranych z listy kandydatów oraz nazwiska i adresu głosującego. Dane osobowe głosujących nie będą gromadzone, ani przetwarzane w jakikolwiek sposób, a służą jedynie w celu przyznania wylosowanym uczestnikom plebiscytu nagród.
 • 17. Kupon jest ważny, jeśli:
 • 18) został wycięty z oryginalnego egzemplarza gazety .

2) dotyczy plebiscytu właściwego roku,

3) wypełnione są w nim wszystkie rubryki,

4) trafił do biura plebiscytu lub wyznaczonych przez organizatorów miejsc.

5) Kupony można przesyłać, dostarczać i składać: do dnia 10.01.2019 roku do godziny 15.00- kupony dostarczone po terminie będą nie ważne.

 1. a) do siedziby Gazety Ostrowieckiej (aleja 3 Maja 6)
 2. b) do siedziby Wiadomości Świętokrzyskich ( Słoneczne 14)
 3. c) w portierni Hali Widowiskowo ? Sportowej KSZO (ul. Świętokrzyska 11)
 4. d) w portierni Pływalni Rawszczyzna (ul Mickiewicza 32)
 • 18. Każdy z głosujących może dostarczyć (przysłać) dowolną liczbę kuponów.
 • 19. Przy obliczaniu głosów i losowaniu nagród bierze się pod uwagę wszystkie ważne kupony .
 • 20. Obliczania głosów dokonuje Kapituła Plebiscytowa według następującej wagi głosów: 40% liczba głosów oddanych poprzez kupony, 60% liczba głosów oddanych przez Kapitułę Plebiscytową.
 • 21. Do dziesiątki najlepszych sportowców i trójki najlepszych trenerów Ostrowca Świętokrzyskiego wchodzą ci spośród kandydatów, którzy uzyskają kolejno największą liczbę punktów nadaną przez Kapitułę Plebiscytową.
 1. OGŁOSZENIE WYNIKÓW
 • 22. Lokalne media ogłoszą (w porządku alfabetycznym) wyniki pierwszej dziesiątki wybranych w plebiscycie sportowców.
 • 23. Podczas Ostrowieckiej Gali Sportu, która odbędzie się 18 stycznia 2019 roku ogłoszone zostaną nazwiska wybranych przez Kapitułę Plebiscytową: trójki najlepszych trenerów roku 2018; dziesiątki najlepszych ostrowieckich  sportowców 2018 roku; 3) odkrycie roku 2018; talent roku 2018; najlepsza drużyna 2018; olimpiady specjalne  sportowcy roku 2018; olimpiady specjalne trenerzy roku 2018; mecenas sportu  roku 2018, masters roku 2018, impreza roku 2018.

  Wyniki zostaną podane w kolejności miejsc w pierwszej dziesiątce sportowców i pierwszej trójce trenerów.

 • 24. Publiczne ogłoszenie pełnych wyników plebiscytu nie może nastąpić wcześniej niż podczas IV Gali Sportu. Do tego czasu pracownicy, współpracownicy redakcji, instytucje i osoby z nimi współpracujące w organizacji plebiscytu zobowiązani są do zachowania tajemnicy odnośnie wyników punktacji.
 • 25. IV Gala Sportu odbędzie się w Hali Widowiskowo – sportowej MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Świętokrzyska 11 w dniu 18 stycznia 2019 roku o godzinie 17.30.

VI.PRAWIDŁOWOŚĆ PRZEBIEGU PLEBISCYTU

 • 26. Kontrolę prawidłowości przebiegu Plebiscytu sprawuje osoba wyznaczona do tej roli przez Organizatorów.
 • 27. Z przebiegu Plebiscytu sporządza się protokół, który podpisywany jest przez osobę wyznaczoną przez Organizatorów, o której mowa w § 27 Regulaminu, kanclerza i wicekanclerza Kapituły Plebiscytowej.

VII.KONSEKWENCJE NARUSZENIA ZASAD PLEBISCYTU

 • 28. W przypadku niedochowania postanowień Regulaminu Uczestnicy będą wykluczeni z udziału w Plebiscycie.
 • 29. Wykluczenie następuje w szczególności w przypadku powzięcia przez Organizatorów do wiadomości, że Uczestnicy nie spełniają przesłanek określonych w § 7 Regulaminu.

VIII. SKARGI I WNIOSKI

 • 30. Wszelkie skargi i wnioski dotyczące Plebiscytu składane będą w formie pisemnej i przesłane listem poleconym w terminie 14 (czternastu) dni od chwili ogłoszenia przez Organizatorów wyników Plebiscytu na adres Organizatorów. O dacie złożenia decyduje data stempla pocztowego.
 • 31. Skargi i wnioski związane z Plebiscytem rozstrzygają Organizatorzy Plebiscytu.
 • 32. Decyzja Organizatorów w sprawie wniosków lub skarg jest ostateczna.
 • 33. Zainteresowani zostaną powiadomieni o rozpatrzeniu skargi lub wniosku listem poleconym pod warunkiem podania adresu zwrotnego, na który ma być wysłana odpowiedź.
 • 34. Każda skarga lub wniosek powinna zawierać co najmniej wskazanie jej autora (imię i nazwisko oraz adres doręczeń), jak również zarzuty autora skargi lub wniosku związane z udziałem w Konkursie.

IX.NAGRODY

 • 35. Wyłonieni w drodze plebiscytu Sportowcy, Trenerzy 2018 Roku otrzymają nagrody ufundowane przez Organizatorów.
 • 36. Organizatorzy Plebiscytu zastrzegają sobie prawo do pozyskiwania sponsorów i zapewnienia innych źródeł finansowania organizacji Plebiscytu i IV Gali Sportu Ostrowieckiego.
 1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
 • 37. Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia plebiscytu i od tego dnia można zgłaszać kandydatury.
 • 38. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dokonywania zmian w regulaminie, zobowiązując się do ich niezwłocznego opublikowania.
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *