Orkiestra zagra w rytmach disco polo. „Bayer Full” gwiazdą imprezy

Trzystu wolontariuszy wyjdzie w najbliższa niedzielę na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego, aby kwestować w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Tradycyjnie już sporo będzie dziać się na ostrowieckim Rynku, gdzie odbędzie się specjalny koncert, podczas którego w tym roku będą rozbrzmiewać dźwięki disco- polo, zaś największą gwiazda będzie popularna nie tylko w Polsce grupa ?Bayer Full?.


Hasło tegorocznego Finału brzmi ?Pomaganie jest dziecinnie proste?. Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla tych szpitali dziecięcych, które specjalizują się w najtrudniejszych diagnozach i udzielaniu pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie. Sprzęt, który daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najcięższych przypadków.
Sztab WOŚP, który mieści się w siedzibie Hufca ZHP Ostrowiec Świętokrzyski ul. Polna 56 w budynku PSP Nr4, już przyjmuje od darczyńców gadżety na wielkoorkiestrowe licytacje.
– Będziemy je licytować zarówno na Rynku, jak i poprzez portal aukcyjny Allegro- mówi szef sztabu WOŚP w Ostrowcu Świętokrzyskim Dariusz Czupryński. Mamy już kilka smaczków – rękawice z autografem Agnieszki Rylik, porcelanowe figurki psów, czy piękny porcelanowy kafel ze sceną poloneza z ?Pana Tadeusza?, ktoś też zapowiedział, że przyniesie historyczną szablę.
Koncert na ostrowieckim Rynku, który rozpocznie się około godz. 16, rozpocznie parada pojazdów dawnych ?Singla?, a później zaprezentują się m.in. seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ostrowieccy raperzy, grupy ?Szarotka? i ?Champion?, a na finał popularny zespół ?Bayer Full?. Niemal pewne, że usłyszymy największe hity disco polo i muzyki biesiadnej, a w tym ?Blondyneczkę?, ?My Cyganie?, ?Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina? czy ?Majteczki w kropeczki?. Na tę chwilę jeszcze nie wiadomo, czy zabłyśnie ?Światełko do Nieba?.
– To na razie jedyna niewiadoma, ale nie dlatego, że chcemy odejść od pokazu fajerwerków na rzecz np. laserów. Nie dajmy się zwariować, po prostu nie wiemy czy uda nam znaleźć się środki na ten cel. Może znajdzie się jakiś darczyńca? – mówi szef sztabu Dariusz Czupryński.
Podczas koncertu na Rynku zaplanowano szereg licytacji, w których da się płacić kartą, bowiem dostępny będzie terminal, również dla wszystkich tych chcących wesprzeć tegoroczną akcję. W ramach WOŚP odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim także bieg ?Policz się z cukrzycą?.


Po raz drugi Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy ?OstroBiec? zaprasza do wzięcia udziału w biegu ?Policz się z cukrzycą? w ramach 27 fi nału WOŚP. Tym razem bieg odbędzie się na dwóch dystansach: ok. 2 km i ok 5 km. Trasa poprowadzona na terenie Parku Miejskiego i w okolicach. Nie zabraknie również biegów dla dzieci. Bieg tak jak w roku ubiegłym odbędzie się na terenie Parku Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Biuro Zawodów usytuowane będzie w budynku Kina Etiuda. -Wszyscy uczestnicy otrzymają medale na mecie. Najszybszą zawodniczkę i najszybszego zawodnika nagrodzimy pucharem- zapowiadają organizatorzy. Opłata startowa w kwocie- minimum 20 zł wrzucana będzie do puszki WOŚP.
Program szczegółowy: 8:30 – otwarcie biura zawodów (kino Etiuda), 10 – zamknięcie biura zawodów, 10 ? start biegów dla dzieci, 10:30 ? start biegu 2 km, 11 – start biegu 5 km, ok 12:30 Dekoracja zwycięzców Zapisy przez stronę www.ostrobiec.pl.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *