Ferie na Krzemionkach. Na tropie leśnych zwierząt, skrzydlaci mieszkańcy lasu…

W Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki organizowane będą w okresie ferii zimowych warsztaty dla dzieci. Muzeum zaprasza wszystkich, którzy nie chcą spędzać czasu wolnego przed telewizorem.
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod nr tel. 41 330 45 50, 669 970 499 lub adres e-mail: sekretariat@krzemionki.info
Miejsce: Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki, Sudół 135a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski.
Start: godzina 11.00.
Koszt: 11 zł/osobę (opiekunowie bezpłatnie).
Minimalna liczba osób uczestniczących w warsztatach: 5 osób.
*Jeśli zapisana liczba osób będzie mniejsza, zajęcia nie odbędą się. Muzeum zaproponuje inny termin.
*Muzeum zastrzega sobie prawo do zmiany tematu zajęć lub terminu.
Grupy zorganizowane proszone są o ustalanie dogodnego terminu, godziny i tematu zajęć.
Dla uczestników warsztatów istnieje możliwość zwiedzania trasy podziemnej w promocyjnej cenie 9 zł /osobę.

Tematy realizowane w czasie warsztatów:
Karnawał, zapusty, ostatki. Karnawał w pełni. Czekaja nas bale, zabawy i maskarady. Podczas zajęć dowiemy się czym różniły się polskie zapusty od karnawału w innych krajach. Warto też pomyśleć o odpowiednich strojach i atrybutach na ten czas, dlatego w części warsztatowej wykonamy piękną karnawałową maskę. (czas trwania ok. 1 godziny)
Malowanie na ćmielowskiej porcelanie. Spotkanie edukacyjne omawiające historię powstania kruchej porcelany, jej długą drogę z Chin, przez Miśnię do Ćmielowa. Zajęcia kończą się warsztatami praktycznymi ? malowanie na ćmielowskiej porcelanie. Własnoręcznie ozdobiona porcelana staje się własnością uczestników warsztatów. (czas trwania ok. 1 godziny)
Etno-zabawka. Pogadanka na temat starych zabawek. Opowiemy czym bawili się nasi rodzice i dziadkowie. W części warsztatowej uczestnicy zajęć przy użyciu farb i swojej wyobraźni samodzielnie ozdobią drewnianą zabawkę- konika na biegunach. Etno- zabawkę uczestnicy zabierają ze sobą. (czas trwania ok. 1 godziny)
Na tropie leśnych zwierząt. Będziemy tropić ślady leśnych zwierząt, dla których zima nie jest łatwym okresem do przetrwania. Porozmawiamy o tym, jak zwierzęta przystosowują się do życia w warunkach zimowych oraz o tym czy i w jaki sposób należy je dokarmiać. W części plastycznej podarujemy ?drugie życie? rolkom po papierze toaletowym i ręcznikach kuchennych. (czas trwania ok. 1,5 godziny)
Skrzydlaci mieszkańcy lasu. Podczas spaceru po Rezerwacie Krzemionki porozmawiamy o ptakach, które zostają na zimę w Polsce oraz o tym czym się żywią, co robią, aby przetrwać mroźne i śnieżne dni. Zastanowimy się czy zimą ptaki śpiewają. W części plastycznej wykonamy ekopodkładki pod kubki. (czas trwania ok. 1,5 godziny)
Czy choinki rosną w lesie? Podczas spaceru po lesie będziemy uczyli się rozpoznawania drzew iglastych jak sosna, świerk, modrzew. W części plastycznej przygotujemy ekoozdoby z wykorzystaniem ?darów lasu?. (czas trwania ok. 1,5 godziny)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *