Matematycy ze ?Staszica? liderami w Maratonie Matematycznym

Celem Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego jest dobre przygotowanie uczniów do matury na poziomie rozszerzonym poprzez wielokrotne powtarzanie i rozwiązywanie zadań utrwalających ,rozumienie podstawowych pojęć i stosowanie podstawowych algorytmów z zakresu podstawy programowej kształcenia matematycznego na poziomie rozszerzonym.

Organizatorami Maratonu 2018/2019 była Politechnika Świętokrzyska, Fundacja im. Agi Skrobackiej ?Wiatr w Żagle?, Liceum Akademickie Korpusu Kadetów w Suchedniowie, III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach, Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku -Kamiennej oraz                I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku -Zdroju.

Ze względu na bardzo zróżnicowany poziom  wiadomości  i umiejętności  uczniów szkół ponadgimnazjalnych, Maraton przebiega w trzech kategoriach: A, B, C.

14 grudnia  2018 r odbył się finał Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego (poziom rozszerzony), w którym wzięli udział uczniowie klasy 3 ostrowieckiego LO Nr I: Magdalena Cieśniewska, Milena Maj, Paulina Sala, Kinga Sierpień i Wojciech Żelazowski .

Finalistami Maratonu zostali:  Magdalena Cieśniewska (I miejsce w kategorii B) i Wojciech Żelazowski ( wyróżnienie w kategorii B).

Finaliści swoją wiedzę matematyczną w kategorii B zaprezentowali na najwyższym poziomie, uzyskując tym samym najlepszy wynik ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Ostrowcu Św.

Uroczyste zakończenie Maratonu, połączone z rozdaniem dyplomów i nagród, odbyło się w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach. Gratulujemy uczniom oraz Ewie Dębickiej, która przygotowywała uczniów do konkursu.

                                                                      

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *