Ostrowiec znów dumny z waterpolistów. To był najlepszy mecz piłki wodnej ostatnich lat! (zdjęcia, wideo)

W sobotni wieczór w ramach III rundy eliminacyjnej Mistrzostw Polski Juniorów U-19 podopieczni trenera Roberta Serwina rozegrali z Alfą Gorzów Wielkopolski świetny mecz, najlepszy w ostatnich latach, jaki w ogóle oglądali ostrowieccy sympatycy piłki wodnej. Najpierw ostrowczanie prowadzili 1:0, później przegrywali 1:3 i 2:5, aż wreszcie doprowadzili do remisu. Mieli nawet szansę na zdobycie decydującego o wyniku gola. O wszystkim zdecydowały jednak rzuty, których konkurs nasz zespół przegrał 1:3. Emocje były ogromne. Trener gości, Jacek Osiński ujrzał czerwoną kartkę i musiał opuścić basen, kibice bili w bęben i dopingowali naszą drużynę, słowem? uczta dla kibiców waterpolo.

-Zgadzam się z opiniami, że z Alfą rozegraliśmy najlepszy mecz w Ostrowcu w ciągu ostatnich lat ? mówi trener, Robert Serwin. ?Spotkały się bowiem dwie, dojrzałe drużyny. W Gorzowie w tamtejszym SMS trenują chłopcy pod okiem szkoleniowców prowadzących kadrę rocznika 2002, a więc tej priorytetowej dla Polskiego Związku Pływackiego, którzy wykonują świetną robotę. Nasi rywale na pewno więc stanowią większy potencjał sportowy. My graliśmy z olbrzymim zacięciem. Owszem, w jakichś momentach brakowało nieco zdecydowania, może tego ogrania, bo graliśmy ze sobą ostatnio tylko podczas grudniowego turnieju eliminacyjnego w Gliwicach, ale nasza gra mogła się podobać. Chłopcy stanęli na wysokości zadania. Oni zawsze chcą, od stanu 2:5 gonili wynik, dogonili i byli chyba nawet w stanie zdobyć zwycięską bramkę.  Udowodnili też, że fizycznie i kondycyjnie są dobrze przygotowani. W przekroju całego spotkania remis jest chyba sprawiedliwy. Kto wie, czy właśnie między Alfą, a KSZO nie rozegra się walka o złoty medal w kategorii wiekowej do 19 lat. Mam nadzieję, że złoto przywieziemy do Ostrowca. Co do samych karnych, nie wiem, czy presja, stres zdecydowały że ich konkurs przegraliśmy, ale mówi się trudno. Mylili się nawet ci najbardziej doświadczeni.

-W meczu z Alfą zabrakło w naszych szeregach Oskara Jarochy, który najlepiej z nas pływa, chociaż w ostatniej kwarcie mieliśmy już taką przewagę, że niewiele zabrakło do tego, by rozstrzygnąć mecz na naszą korzyść i uniknąć w ten sposób dość loteryjnego konkursu rzutów karnych, zresztą wierzyliśmy do końca w końcowy sukces  ? mówi bramkarz KSZO, Jakub Krawczyk. ?Cały czas dopingowałem kolegów, by właśnie więcej pływali, by byli bardziej aktywni. Na koniec treningu zawsze bronię karne, więc trener mógł mnie tylko wesprzeć, bym robił swoje i dał z siebie wszystko.

W spotkaniu z Alfą Oskar Jarocha musiał pauzować, bo w przedpołudniowym, sobotnim, wysoko wygranym meczu z Neptunem Łódź wymienił razy z rywalem i obaj musieli opuścić plac gry, ponosząc karę dyskwalifikacji na jeden mecz. Również trzeci w turnieju mecz z zespołem GKPW, jeszcze wyżej wygrany, stanowił dla naszej drużyny spacerek.

KSZO zagrał w ostrowieckiej rundzie eliminacyjnej w składzie: Jakub Krawczyk, Jan Skaliński ? Mikołaj Kot, Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak, Kamil Nawodziński, Brajan Nochelski, Oskar Jarocha, Maksymilian Walesic, Cezary Pietrzyk. Trener: Robert Serwin.

Oto wyniki i aktualna tabela rozgrywek

*KSZO Ostrowiec Św.  ? Neptun Łódź  16:5 (3:2, 2:2, 7:1, 4:0)

*WTS Polonia Bytom ? Alfa Gorzów Wielkopolski  5:10 (0:4, 0:3, 3:1, 2:2)

*WTS Polonia Bytom ? GKPW 59 Gorzów Wielkopolski  24:2 (5:0, 6:1, 7:1, 6:0)

*KSZO Ostrowiec Św. ? Alfa Gorzów Wielkopolski  5:5 (1:0, 1:3, 0:2, 3:0), rzuty karne 1:3

*WTS Polonia Bytom ? Neptun Łódź  8:10 (2:2, 2:3, 2:4, 2:1)

*KSZO Ostrowiec Św.  ? GKPW 59 Gorzów Wielkopolski 30:5 (6:2, 7:1, 6:1, 11:1).

Rundy eliminacyjne rozgrywane są w różnych miastach tak, aby drużyny mogły rozgrywać ją systemem każdy z każdym. Cztery najlepsze zespoły awansują do finału, który rozegrany zostanie 22 i 23 czerwca w Gliwicach. Następna runda, w dniach od 16 do 17 marca, rozegrana zostanie także w Ostrowcu, a rywalami naszej drużyny będą: Neptun Łódź, ŁSTW Łódź, GKPW 59 Gorzów i Arkonia Szczecin.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *