Zamknij

Ostrowiecki sport boksem stoi

07:32, 16.01.2019 Aktualizacja: 07:32, 16.01.2019
Skomentuj

Na otwartej konferencji prasowej podsumowano wyniki osiągnięte przez sekcję pięściarską KSZO w 2018 roku. Polski Związek Bokserski zestawił wyniki rywalizacji klubowej za 2018 rok. Pięściarze KSZO z 135,5 pkt. znaleźli się w klasyfikacji na 4 miejscu. To najwyższa lokata w historii. Na dorobek klubu złożyły się punkty wywalczone przez młodzików (3 pkt.), juniorów młodszych (25 pkt.), juniorów (47 pkt.) i młodzieżowców (60,5 pkt.). Klasyfikację od lat wygrywają pięściarze Skorpiona Szczecin. W 2018 roku zgromadzili 390,5 pkt. Wyprzedzili Ziętek Team Kalisz (201 pkt.) i Olimp Szczecin (145,5 pkt.). Nasz klub wyprzedził m.in. sklasyfikowany na 11 miejscu Rushh Kielce i na 12 pozycji Paco Lublin.

?php>

-To wysokie miejsca, zwłaszcza zważywszy na to, że prowadzimy szkolenie tylko do 23 lat, a na co dzień w klubie trenerzy Eugeniusz Cioch, Wojciech Surowiec, Ireneusz Tracz i Damian Falecki muszą godzić obowiązki w klubie z pracą zawodową - mówi wiceprezes KSZO, Łukasz Dybiec.

?php>

Obecny na konferencji prezydent Jarosław Górczyński podziękował działaczom, sportowcom, trenerem i sędziom sekcji pięściarskiej KSZO. Zauważył, że mająca świetne tradycje sekcja z taką działalnością odciąga młodzież od wystawania pod blokami lub siedzeniem za komputerami.

?php>

-Wciąż jest w Ostrowcu zapotrzebowanie na boks, o czym świadczy oglądalność i frekwencja na zawodach, a przykładem jest chociażby mecz Polska ? Litwa, jakby nie było komercyjna impreza zorganizowana za skromne środki ? mówi prezydent, J.Górczyński. ?Cieszę się, że mamy świetny obiekt sportowy, który tętni życiem. Sekcja jest prowadzona w racjonalny sposób i może być wzorem dla innych. Jest mi niezwykle miło, jak podczas spotkań z prezydentami innych miast słyszę, że w Ostrowcu sport stoi na wysokim poziomie. W wielu miastach Polski na sport wydatkowanych jest zdecydowanie więcej środków finansowych, a wyników nie ma. Mamy też w Ostrowcu bardzo silne środowisko sędziów bokserskich. Liczę na to, że imprez bokserskich w Ostrowcu będzie organizowanych jak najwięcej. Jest dobrze, ale to nie znaczy, że nie może być lepiej. Dziękuję za to, że boks w Ostrowcu Świętokrzyskim stoi na wysokim poziomie.

?php>

?php>

Od 10 lat pięściarski KSZO z roku na rok pnie się coraz wyżej w klasyfikacji sportu młodzieżowego. Dla przypomnienia w 2008 zdobył 22 pkt., w 2011 - 51 pkt., w 2014 ? 94 pkt., w 2017 ? 114 pkt., a w 2018 ? aż 143,5 pkt. Jest obecnie najlepszym pięściarskim klubem w województwie. Wyprzedził nawet utytułowany Rushh Kielce.

?php>

Na mistrzostwach okręgu świętokrzyskiego w klasyfikacji drużynowej pięściarze KSZO uplasowali się na 2 miejscu. W mistrzostwach Polski seniorów KSZO był 6. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży nasz klub zajął 7 pozycję. W mistrzostwach Polski juniorów zarówno dziewczęta, jak i chłopcy uplasowali się na 7 miejscach. Także 7 był KSZO w młodzieżowych mistrzostwach Polski.

?php>

Indywidualnie, pięściarze KSZO wywalczyli 6 medali: 2 złote, 1 srebrny, 3 brązowe. W mistrzostwach Polski seniorów po brązowy medal sięgnął Daniel Surowiec. Do ćwierćfinału dotarli Kamil Surowiec i Andrzej Kołton. Na ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży złotą medalistą została Wiktoria Dziekan, a srebrną Natalia Kaniewska. Do ćwierćfinałów dotarli: Natalia Wrzesień, Dawid Brzeziński, Patryk Lewczuk, Kacper Delegiewicz. W młodzieżowych mistrzostwach Polski tytuł wicemistrzowski zdobył Daniel Surowiec. W ćwierćfinale znaleźli się Sebastian Gierada i Mateusz Molendowski. Z kolei w ćwierćfinale akademickich mistrzostw Polski walczyli Damian Falecki i Damian Kaczorowski.  

?php>

Nasz klub organizuje na swoich obiektach seminaria ze znanymi postaciami boksu zawodowego, chociażby z wychowankiem klubu Mateuszem Masternakiem. Prowadzi także Akademię Boksu Olimpijskiego, która otwiera swoje podwoje dla wszystkich chętnych.

?php>

-Zajęcia w ramach Akademii Boksu Olimpijskiego odbywają się od kwietnia ubiegłego roku, cztery razy w tygodniu i bierze w nich udział kilkunastu młodych adeptów pięściarstwa ? mówi trener, Damian Falecki. ?Jako trenerzy koncentrujemy się głównie na kształtowaniu sprawności fizycznej. Kilku z młodych zawodników już ma za sobą swój pierwszy, bokserski krok.

?php>

Wielkim sportowym i organizacyjnym sukcesem był mecz bokserski Polska ? Litwa, który odbył się 26 października 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej KSZO. Polacy wygrali 10:8 i
?php>

w świetnym stylu wygrali kolejny z pojedynków organizowanych nazwą Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego. KSZO w minionym roku był także organizatorem mistrzostw okręgu, sobót bokserskich i XXIII Turnieju im. Bronisława Kubickiego.

?php>

Klub w 2019 roku, roku 90-lecia KSZO, chce zorganizować galę boksu zawodowego, mecz w ramach XIV Turnieju im. Bronisława Kubickiego, a  także wzorowo przeprowadzić w maju zmagania w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

?php>

Głównym sponsorem sekcji pięściarskiej KSZO jest Miasto Ostrowiec Świętokrzyski. Wśród sponsorów można wymienić: Piekarnię Skalski, Active Zone, POG Studio, Centrum Sport, Eko-Ferma, Ciesielnia Mirosław Nowocień, Fundacja ?Pomocna Dłoń?, Publima, RCU Ubezpieczenia, K1 Studio, Biuro Ochrony Spartan.

(Dariusz Kisiel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Celsa: Czy wraca widmo sprzedaży huty w Ostrowcu?

widać że nie jesteś pracownikiem tego zakładu skoro tak lekko piszesz (Jeśli chcą sprzedać to niech to zrobią) - tu chodzi o największy zakład pracy w mieście którego pracownicy utrzymują tysiące mieszkańców Ostrowca , nie czujesz tego ?? a co do ciężkich warunków pracy w hucie , bywało dużo trudniej i za niewielkie wynagrodzenie + strach że z dnia na dzień pójdzie się na bruk za bramę huty ; zanim coś napiszesz to 100 razy pomyśl...

W.S.

07:45, 2025-07-03

Zmiana na stanowisku Prezesa ZUP w Ostrowcu

Szanowna rado nadzorcza nie jesteście biurem podróży, powinniście jakoś wyglądać. Rozwój usług funeralnych - spoko. Utrzymanie terenów cmentarzy - spoko. Ale wdrażanie rozwiązań podnoszących jakość obsługi mieszkańców cmentarzy to naprawde muszę zobaczyć.

Nowy wymiar...jednak

03:27, 2025-07-03

Celsa: Czy wraca widmo sprzedaży huty w Ostrowcu?

Wiedzą jak uciszyć ludzi. Może zafundują nam kolejną obniżkę płac?? a później wróci wszystko do normy. Jeśli chcą sprzedać to niech to zrobią. Ludzie są już zmęczeni brakiem odpowiednich podwyżek w stosunku do bardzo ciężkich warunków pracy.

Hutnik

10:02, 2025-07-02

Ostrowiecka Akademia Nauk Stosowanych wysoko w rankingu

Marysiu nie obrywaj mu uszu póki wode nośi. Jesli już powstał sparing na mędrkowanie to się dołącze. Wiadomo że nauka to potęgi klucz, który dzięki zdobytej wiedzy otwierać może wiele dżwi. Własnym kluczem. Tu nie ma nad czym dyskutować. To oczywistość. Jednak do nauki oprócz czystej wiedzy i umiejętności jej stosowania i rozwijania, podczas nauczania, w tle, załącza się silniki róznego rodzaju. Silniki ekonomiczne, propagandowe, wychowawcze, świadomościowe, emocjonalne, czy nawet taki który można nazwać pralnią mózgów. Obecnie filozofia bardziej przypomina fiziologie. I nie mam tu na myśli sprawności umysłowej, czy jej doskonalenie. To jest dość spory problem, bo bardziej przypomina programowanie spodziewanych zachowań, niż próbe nauczenia, zrozumienia zachodzących procesów, nie mówiąc o tworzeniu czegokolwiek bez zgody i wiedzy ,,Wielkiego Brata". Chodzi tu przedewszystkim o sprawną siłą roboczą oczywiście. Nikt teaz nie będzie siedział nad brzegiem morza zastanawiając sie dla czego morze się buja, czy przesypywał piasek z kupki na kupke, wzorem z Syzyfa, bo to jest jasne wszystkim już w wieku przedszkolnym. Każdy chyba będac na plaży budował kiedyś zamki z piasku. Lub przynajmniej stawiał babki w piaskownicy. Czy lepił bałwana, bo bałwan to dobry szybki przykład wysiłku tworzenia i przemijania. Bez względu, czy da się odzyskać marchewke, czy nie. Choć recykling to ważny punkt w tworzeniu nowego porządku świata. Jednak zbyt praktyczne tworzenie sobie kadr powoduje tworzenie zamkniętych umysłowo grup społecznych, jak homosowietikus, korpo, czy innych pędnoków prowadzących do obłąkańczej gonitwy za króliczkiem. To bardziej hodowla niż nauczanie. I tu nasuwa się pytanie. Co się stanie, gdy w efekcie tego zabraknie nam w końcu; jasno, racjonalnie, zachowawczo, trzeźwo i ze zrozumieniem tego świata myślących społeczeństw. Konieczenych do tworzenia nowego zrównoważonego życia na tej wyczerpanej planecie. Życie, już jest racjonowane i umieszczające ludzi w torowiskach bez przyszłości. Kariera myszki w klatce. Pozwole sobie przypomnieć słowa Gorkiego, opisującego ówczesne społeczeństwo,nie tak hohoho lat temu, fragment- ,,maszyny wyssaly z ludzkich mięsni tyle sił ile im było potrzeba" - zdaje się że wciąż są aktualne. Z tą teraz obecnie cywilizacyjną różnicą, bo teraz wysysają, wyjaławiają dusze. Chorobliwa rządza wielkości, wyścig szczurów w którym nikt nie może liczyć na wygraną, pęd na ściane bez miękkiej na niej gąbki. Szczególnie dotyczyto wielkich tego świata, ich ,,jazda" jest coraz bardziej obłąkańcza i rządająca od maluczkich bezwzględnego podporządkowania się Ich wizjom, rególacjom i planom na jeszcze bardziej restrykcyjny porządek tego świata. Aby maluczkich, mieć pod bezwzgledną kontrolą. Finansową, mentalną i świadomościową. Już nie religjie, a cctv i kamera w Twoim telefonie, czy lokalizacja pilnuje poprawności twoich zachowań. Coraz mniej już wynika z Twojej własnej woli. Ktoś, za nas układa nam nasze klepki. I tak też tą drogą podąża metodyka nauczania. Tu nie chodzi o to żebyś się czegoś nauczył i coś osiągnął. Tu chodzi o to, żeby się dało wykorzystać Twoją wiedze, maksymalnie niskim kosztem. Jednoczesnie udrutowując Cię w zobowiązaniach. Odbierając Ci .., urzyje tu slowa które jest już obecnie tylko historycznym sloganem, wolność. Czyli świat nakazów i zakazów, krócej, wązki korytarz prawilnego myślenia. Jest to, jak by na to nie patrzeć, jakaś forma ochrony zasobów planety. E-świat, twój nowy świat. Ale czy aby napewno twój? Czy czeka nas pónocno koreański styl życia?

Nauczka

17:58, 2025-07-01

0%