Ostrowiecki sport boksem stoi

Na otwartej konferencji prasowej podsumowano wyniki osiągnięte przez sekcję pięściarską KSZO w 2018 roku. Polski Związek Bokserski zestawił wyniki rywalizacji klubowej za 2018 rok. Pięściarze KSZO z 135,5 pkt. znaleźli się w klasyfikacji na 4 miejscu. To najwyższa lokata w historii. Na dorobek klubu złożyły się punkty wywalczone przez młodzików (3 pkt.), juniorów młodszych (25 pkt.), juniorów (47 pkt.) i młodzieżowców (60,5 pkt.). Klasyfikację od lat wygrywają pięściarze Skorpiona Szczecin. W 2018 roku zgromadzili 390,5 pkt. Wyprzedzili Ziętek Team Kalisz (201 pkt.) i Olimp Szczecin (145,5 pkt.). Nasz klub wyprzedził m.in. sklasyfikowany na 11 miejscu Rushh Kielce i na 12 pozycji Paco Lublin.

-To wysokie miejsca, zwłaszcza zważywszy na to, że prowadzimy szkolenie tylko do 23 lat, a na co dzień w klubie trenerzy Eugeniusz Cioch, Wojciech Surowiec, Ireneusz Tracz i Damian Falecki muszą godzić obowiązki w klubie z pracą zawodową – mówi wiceprezes KSZO, Łukasz Dybiec.

Obecny na konferencji prezydent Jarosław Górczyński podziękował działaczom, sportowcom, trenerem i sędziom sekcji pięściarskiej KSZO. Zauważył, że mająca świetne tradycje sekcja z taką działalnością odciąga młodzież od wystawania pod blokami lub siedzeniem za komputerami.

-Wciąż jest w Ostrowcu zapotrzebowanie na boks, o czym świadczy oglądalność i frekwencja na zawodach, a przykładem jest chociażby mecz Polska ? Litwa, jakby nie było komercyjna impreza zorganizowana za skromne środki ? mówi prezydent, J.Górczyński. ?Cieszę się, że mamy świetny obiekt sportowy, który tętni życiem. Sekcja jest prowadzona w racjonalny sposób i może być wzorem dla innych. Jest mi niezwykle miło, jak podczas spotkań z prezydentami innych miast słyszę, że w Ostrowcu sport stoi na wysokim poziomie. W wielu miastach Polski na sport wydatkowanych jest zdecydowanie więcej środków finansowych, a wyników nie ma. Mamy też w Ostrowcu bardzo silne środowisko sędziów bokserskich. Liczę na to, że imprez bokserskich w Ostrowcu będzie organizowanych jak najwięcej. Jest dobrze, ale to nie znaczy, że nie może być lepiej. Dziękuję za to, że boks w Ostrowcu Świętokrzyskim stoi na wysokim poziomie.

Od 10 lat pięściarski KSZO z roku na rok pnie się coraz wyżej w klasyfikacji sportu młodzieżowego. Dla przypomnienia w 2008 zdobył 22 pkt., w 2011 – 51 pkt., w 2014 ? 94 pkt., w 2017 ? 114 pkt., a w 2018 ? aż 143,5 pkt. Jest obecnie najlepszym pięściarskim klubem w województwie. Wyprzedził nawet utytułowany Rushh Kielce.

Na mistrzostwach okręgu świętokrzyskiego w klasyfikacji drużynowej pięściarze KSZO uplasowali się na 2 miejscu. W mistrzostwach Polski seniorów KSZO był 6. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży nasz klub zajął 7 pozycję. W mistrzostwach Polski juniorów zarówno dziewczęta, jak i chłopcy uplasowali się na 7 miejscach. Także 7 był KSZO w młodzieżowych mistrzostwach Polski.

Indywidualnie, pięściarze KSZO wywalczyli 6 medali: 2 złote, 1 srebrny, 3 brązowe. W mistrzostwach Polski seniorów po brązowy medal sięgnął Daniel Surowiec. Do ćwierćfinału dotarli Kamil Surowiec i Andrzej Kołton. Na ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży złotą medalistą została Wiktoria Dziekan, a srebrną Natalia Kaniewska. Do ćwierćfinałów dotarli: Natalia Wrzesień, Dawid Brzeziński, Patryk Lewczuk, Kacper Delegiewicz. W młodzieżowych mistrzostwach Polski tytuł wicemistrzowski zdobył Daniel Surowiec. W ćwierćfinale znaleźli się Sebastian Gierada i Mateusz Molendowski. Z kolei w ćwierćfinale akademickich mistrzostw Polski walczyli Damian Falecki i Damian Kaczorowski.  

Nasz klub organizuje na swoich obiektach seminaria ze znanymi postaciami boksu zawodowego, chociażby z wychowankiem klubu Mateuszem Masternakiem. Prowadzi także Akademię Boksu Olimpijskiego, która otwiera swoje podwoje dla wszystkich chętnych.

-Zajęcia w ramach Akademii Boksu Olimpijskiego odbywają się od kwietnia ubiegłego roku, cztery razy w tygodniu i bierze w nich udział kilkunastu młodych adeptów pięściarstwa ? mówi trener, Damian Falecki. ?Jako trenerzy koncentrujemy się głównie na kształtowaniu sprawności fizycznej. Kilku z młodych zawodników już ma za sobą swój pierwszy, bokserski krok.

Wielkim sportowym i organizacyjnym sukcesem był mecz bokserski Polska ? Litwa, który odbył się 26 października 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej KSZO. Polacy wygrali 10:8 i
w świetnym stylu wygrali kolejny z pojedynków organizowanych nazwą Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego. KSZO w minionym roku był także organizatorem mistrzostw okręgu, sobót bokserskich i XXIII Turnieju im. Bronisława Kubickiego.

Klub w 2019 roku, roku 90-lecia KSZO, chce zorganizować galę boksu zawodowego, mecz w ramach XIV Turnieju im. Bronisława Kubickiego, a  także wzorowo przeprowadzić w maju zmagania w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Głównym sponsorem sekcji pięściarskiej KSZO jest Miasto Ostrowiec Świętokrzyski. Wśród sponsorów można wymienić: Piekarnię Skalski, Active Zone, POG Studio, Centrum Sport, Eko-Ferma, Ciesielnia Mirosław Nowocień, Fundacja ?Pomocna Dłoń?, Publima, RCU Ubezpieczenia, K1 Studio, Biuro Ochrony Spartan.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *