Kazali 73-latce lać wodę

W dniu 22 stycznia 2019 r., o godz. 11.15, w Ostrowcu Świętokrzyskim, do mieszkania 73?latki zapukał osobnik, który przedstawił się jako pracownik wodociągów. Poinformował ją, że jest jakaś awaria i że on musi to sprawdzić oraz, że za chwilę przyjdzie jego kolega spisać protokół.

-Po chwili do mieszkania rzeczywiście przybył drugi mężczyzna, po czym kazali kobiecie odkręcać i zakręcać wodę w kranie, celem sprawdzenia rzekomej awarii -mówi Beata Grubner z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Żaden z mężczyzn nie posiadał odzieży świadczącej o tym, że pracuje w firmie wodociągowej. Byli ubrani tylko w cywilne kurtki i spodnie. Po ich wyjściu z domu, 73-latka stwierdziła, że z szuflady zginęła złota biżuteria, którą gromadziła latami o przybliżonej wartości około 16 tys. zł.

Policja apeluje do seniorów ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami.

-Zwracamy się z apelem do osób młodych – informujmy rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość ?dodaje Beata Grubner. Powiedzmy im, jak powinni zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy, bądź dokonanie przelewu na konto podane przez obcą osobę, czy też gdy odwiedzą ich osoby podające się za przedstawicieli instytucji, których wygląd i ubiór na to nie wskazują.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń informujmy Policję, osobiście bądź telefonicznie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *