Pracowity rok Matyldy

Matylda Szklarska – uczennica Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz solistka Studia Wokalnego PANDORA (MCK pod kierunkiem Ewy Goworowskiej) – to „objawienie” wokalne ubiegłego roku.
Niezwykła barwa głosu dziewczynki, nietuzinkowa osobowość sceniczna powodują, że dla ludzi wrażliwych na dźwięk podczas jej śpiewu „czas zatrzymuje się w miejscu”. Jest to wrażenie czegoś bardzo nieuchwytnego, trudnego nawet do określenia.
– Dla mnie każde spotkanie z Matyldą to swego rodzaju święto- mówi Ewa Goworowska.
W „lot chwyta” nawet trudne wokalnie ćwiczenia i – co najważniejsze – jest prawdziwa w interpretacji każdej piosenki, którą śpiewa. Chociaż unika szufladkowania, to świadomie sięga po utwory balladowe z dobrym przekazem tekstowym i – jak na swój wiek – bardzo dojrzale potrafi je wykonać. Mama Matyldy jest swoistym mentorem jej muzycznych preferencji, a rodzice dbają o wykształcenie muzyczne swojej córki.
Na co dzień skromna, bardzo wrażliwa i doskonale wychowana – stara się być zawsze sobą i nie „gwiazdorzy” pomimo spektakularnych sukcesów wokalnych.
Szczerość jej muzycznej wypowiedzi wynika z niej samej i z braku akceptacji naśladowania kogokolwiek. Niech podejmuje dalej wyzwania i niech zawsze będzie wierna sobie i swoim ideałom, czego jej serdecznie życzymy.

Wyróżnienia Matyldy Szklarskiej:
XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenek ANNY JANTAR GŁOWNO – marzec, 2 miejsce
XII Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży „Słowo i Piosenka” w Iłży – maj, wyróżnienie
VI Festiwal Poezji Śpiewanej im. Juliana Tuwima w INOWŁODZU – czerwiec, wyróżnienie
XV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „SKOWRONECZEK” w Nowym Sączu- lipiec, 2 miejsce i Nagroda Specjalna od Dziecięcego Jury
XII Festiwal Piosenki Religijnej w Kraśniku – wrzesień, 2 miejsce
XVI Festiwal Pieśni Patriotycznej „Pieśń Ojczyzny Pełna” w Kocku – październik, Grand Prix
VII Ogólnopolski Festiwal dla Dzieci i Młodzieży „DEBIUT” w Siedlcach – październik, 3 miejsce
I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Poezji Śpiewanej „KRAINA PIOSENKI” w Legnicy – październik, wyróżnienie
III Ogólnopolski Festiwal PIOSENKI NIEZŁOMNEJ i NIEPODLEGŁEJ im. Henryka Rasiewicza „KIMA” Eliminacje Wojewódzkie w Kielcach – listopad, 1 miejsce
XIV Przegląd Pieśni Patriotycznej i Legionowej w O-cu Św., – listopad, 2 miejsce
III Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej „W pieśni historia zaklęta” w Klimontowie – listopad, Złota Nutka
III Ogólnopolski Festiwal PIOSENKI NIEZŁOMNEJ i NIEPODLEGŁEJ im. Henryka Rasiewicza „KIMA” w Krakowie -Finał – listopad, 3 miejsce
XXXIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych” w Izbicy Kujawskiej – grudzień, 1 miejsce
XII Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Piotra Klimczyka w Kielcach – grudzień, 1 miejsce i nominacja na Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie – styczeń 2019 r.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *