Pracowity rok Matyldy

Matylda Szklarska – uczennica Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz solistka Studia Wokalnego PANDORA (MCK pod kierunkiem Ewy Goworowskiej) – to ?objawienie? wokalne ubiegłego roku.
Niezwykła barwa głosu dziewczynki, nietuzinkowa osobowość sceniczna powodują, że dla ludzi wrażliwych na dźwięk podczas jej śpiewu ?czas zatrzymuje się w miejscu?. Jest to wrażenie czegoś bardzo nieuchwytnego, trudnego nawet do określenia.
– Dla mnie każde spotkanie z Matyldą to swego rodzaju święto- mówi Ewa Goworowska.
W ?lot chwyta? nawet trudne wokalnie ćwiczenia i – co najważniejsze – jest prawdziwa w interpretacji każdej piosenki, którą śpiewa. Chociaż unika szufladkowania, to świadomie sięga po utwory balladowe z dobrym przekazem tekstowym i – jak na swój wiek – bardzo dojrzale potrafi je wykonać. Mama Matyldy jest swoistym mentorem jej muzycznych preferencji, a rodzice dbają o wykształcenie muzyczne swojej córki.
Na co dzień skromna, bardzo wrażliwa i doskonale wychowana – stara się być zawsze sobą i nie ?gwiazdorzy? pomimo spektakularnych sukcesów wokalnych.
Szczerość jej muzycznej wypowiedzi wynika z niej samej i z braku akceptacji naśladowania kogokolwiek. Niech podejmuje dalej wyzwania i niech zawsze będzie wierna sobie i swoim ideałom, czego jej serdecznie życzymy.

Wyróżnienia Matyldy Szklarskiej:
XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenek ANNY JANTAR GŁOWNO – marzec, 2 miejsce
XII Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży ?Słowo i Piosenka? w Iłży ? maj, wyróżnienie
VI Festiwal Poezji Śpiewanej im. Juliana Tuwima w INOWŁODZU ? czerwiec, wyróżnienie
XV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej ?SKOWRONECZEK? w Nowym Sączu- lipiec, 2 miejsce i Nagroda Specjalna od Dziecięcego Jury
XII Festiwal Piosenki Religijnej w Kraśniku ? wrzesień, 2 miejsce
XVI Festiwal Pieśni Patriotycznej ?Pieśń Ojczyzny Pełna? w Kocku ? październik, Grand Prix
VII Ogólnopolski Festiwal dla Dzieci i Młodzieży ?DEBIUT? w Siedlcach ? październik, 3 miejsce
I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Poezji Śpiewanej ?KRAINA PIOSENKI? w Legnicy ? październik, wyróżnienie
III Ogólnopolski Festiwal PIOSENKI NIEZŁOMNEJ i NIEPODLEGŁEJ im. Henryka Rasiewicza ?KIMA? Eliminacje Wojewódzkie w Kielcach ? listopad, 1 miejsce
XIV Przegląd Pieśni Patriotycznej i Legionowej w O-cu Św., – listopad, 2 miejsce
III Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej ?W pieśni historia zaklęta? w Klimontowie ? listopad, Złota Nutka
III Ogólnopolski Festiwal PIOSENKI NIEZŁOMNEJ i NIEPODLEGŁEJ im. Henryka Rasiewicza ?KIMA? w Krakowie -Finał ? listopad, 3 miejsce
XXXIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej ?Mikrofon dla najmłodszych? w Izbicy Kujawskiej ? grudzień, 1 miejsce
XII Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Piotra Klimczyka w Kielcach ? grudzień, 1 miejsce i nominacja na Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie ? styczeń 2019 r.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *