Grand Prix dla Ostrowca Świętokrzyskiego

Piękną wizytówką naszego miasta jest niewątpliwie Julia Tłuczkiewicz (studio wokalne Pandora MCK i PSP Nr 4) i jej spektakularne sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich scenach piosenki dziecięcej i młodzieżowej.
Dzięki tej kolędzie „Gore gwiazda Jezusowi” Julia zdobyła Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Kolędujmy Razem” w Łodzi. Improwizacja skrzypcowa i wokalna, nietuzinkowa interpretacja oraz osobowość sceniczna zachwyciły publiczność oraz komisję artystyczną, składającą się z grupy profesjonalistów.
W konkursie wzięło udział 700 wokalistów z całej Polski, tym bardziej sukces Julii jest powodem do dumy. Julia swoją „karierę” wokalną rozpoczęła już w przedszkolu, śpiewając w konkursie „Miss Złotego Mikrofonu” piosenkę „Maszeruje Wiosna”. Zdobyła wtedy wszystkie możliwe nagrody. Ten rok podobnie, jak ubiegłe lata, zaowocował sukcesami: GRAND PRIX na Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Łodzi, nagroda specjalna Prezydenta Miasta Kielce no Ogólnopolskim Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Nowinach, II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Nowinach, II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenkarzy Dzieci i Młodzieży im. Henryka i Andrzeja Litwina w Kielcach, wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie wokalnym ,,Reakcja Wokalna’’ w Warszawie, nagroda specjalna od Fundacji ,,Melodia’’ nagranie piosenki na Festiwalową płytę Ogólnopolskiego Festiwalu ,,Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” w Krakowie, złota nutka na Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Klimontowie, II miejsce na Świętokrzyskim konkursie Pieśni Patriotycznej w Pacanowie, stypendium naukowe, wyróżnienia na „Talentach Świętokrzyskich”, I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Patriotycznych w Kocku, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej w Kraśniku, Uczeń Roku w PSP Nr 4, I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie „Słowo i Piosenka” w Iłży, nagroda specjalna na Ogólnopolskim Festiwalu w Piotrkowie, III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu ,,Integracja malowana dźwiękiem’’ w Bochni, wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu ,,Gdynia Open’’ w Gdyni, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu o złotą nutkę w Grójcu, wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu „Super Mikrofon Radia Jard’’ w Białymstoku.


Do pełnej sukcesów drogi artystycznej przyczynili się: Ryszard Góra (Perły Ryszarda Góry), Anna Stokalska – trener wokalny ze studia „Voice and More” w Warszawie, Ewa Goworowska – trener wokalny studio „Pandora” MCK, Magdalena Pałgan – nauczyciel skrzypiec PSM I stopnia Ostrowiec Św.
– To niesamowite w przypadku 12- letniej dziewczynki, bowiem każde spotkanie z Julką jest dla mnie wyzwaniem – mówi Ewa Goworowska. Ma tak niezwykłe pomysły na wykonanie piosenki, dodawanie instrumentu czy też wręcz akrobatyki, że jestem pełna podziwu i akceptacji. Zachwyca mnie również niezwykła umiejętność improwizacji – bardzo dojrzała i przemyślana.
Jaka Julka jest na co dzień? Uparta, szalona, osiągająca swój cel. Lubi pomagać innym i ma dobre serce. Nie „gwiazdorzy” otoczona gronem oddanych przyjaciół. Jest bardzo komunikatywna, otwarta i szczera.
Państwo Anna i Grzegorz Tłuczkiewiczowie są bardzo dumni ze swojej córki, dlatego ze swojej strony robią wszystko, żeby realizować jej marzenia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *