Śląski miłośnik precjozów

Funkcjonariusze ostrowieckiej Straży Miejskiej ujęli na gorącym uczynku usiłowania włamania do mieszkania, w bloku na os. Pułanki, 53-letniego mieszkańca województwa śląskiego.
Do zatrzymania sprawcy przyczynił się mieszkaniec tego osiedla.
-Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zastali przed blokiem funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy w dniu 30 stycznia 2019 r. przed godz. 18, zatrzymali mężczyznę, który usiłował włamać się do jednego z mieszkań ?mówi Sylwester Kaniewski, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z poczynionych ustaleń wynikało, że do zatrzymania włamywacza przyczynił się mieszkaniec osiedla, który usłyszał jak sprawca, będący na balkonie jednego z mieszkań na parterze stłukł szybę, a następnie na chwilę oddalił się z miejsca przestępstwa. Świadek obserwował zachowanie włamywacza, który myśląc, że nikt go nie widzi, wrócił i wszedł do mieszkania, które zamierzał okraść. Mężczyzna powiadomił funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce, ujęli 53?letniego sprawcę.
Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich, którzy zajmowali się wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy, szybko ustalili, że 53?latek odpowiedzialny jest dodatkowo za jedno usiłowanie i trzy inne włamania do mieszkań, do których doszło w okresie od 11 do 30 stycznia 2019 r. na os. Słonecznym, Ogrody i Pułanki. Łupem włamywacza padała najczęściej biżuteria, telefony komórkowe, artykuły spożywcze i alkohol. Łączne straty powstałe w wyniku działania zatrzymanego oszacowane zostały na kwotę 7.000 zł.
Dodatkowo okazało się, że 53?letni mieszkaniec województwa śląskiego poszukiwany jest listem gończym do odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Za kradzieże z włamaniem grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *