Nie maleje zapotrzebowanie na działki budowlane. Gmina ogłasza kolejne przetargi

Odpowiadając na zapotrzebowanie na działki pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną Gmina Ostrowiec Świętokrzyski sukcesywnie przygotowuje nieruchomości do sprzedaży.
Do zbycia oferowane są działki położone w różnych częściach miasta, tak aby spełnić oczekiwania nabywców. Oferta nieruchomości gminnych jest sukcesywnie poszerzana. Gmina w bieżącym roku zamierza zorganizować kilkadziesiąt przetargów na zbycie nieruchomości.
– Już w miesiącu lutym i marcu odbędą się przetargi na sprzedaż 5 działek pod zabudowę mieszkaniową, zlokalizowanych w rejonie ulic Porzeczkowej i Malinowej- mówi Teresa Osojca, zastępca naczelnika Wydziału Mienia Komunalnego w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Są to atrakcyjne działki budowlane, położone w północnej części miasta na os. Gutwin. Jest to oferta dla osób, które marzą o budowie własnego domu wśród enklaw zieleni i terenów leśnych. W sąsiedztwie znajduje się luźna zabudowa mieszkaniowa. Działki mają korzystne do zabudowy parametry. Prostokątne kształty i powierzchnie działek (ok. 1.100 m. kw.) umożliwiają swobodną zabudowę. Drogi wewnętrzne o szerokości 12 m zapewniają wygodną i bezpieczną
obsługę komunikacyjną. W tym rejonie gmina dotychczas sprzedała 22 działki, na których nabywcy budują już domy. W następnych miesiącach, na przełomie I i II kwartału Gmina planuje zorganizować przetargi na sprzedaż kolejnych kilkunastu działek. Będą to nieruchomości położone przy ul. Jarzębinowej oraz w rejonie ul. Zbożowej. Te rejony miasta od lat cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony nabywców. Są to bardzo dobre lokalizacje, działki są dobrze skomunikowane, a gestorzy infrastruktury technicznej zapewniają dostawę mediów. Liczymy, że i ta propozycja spełni oczekiwania nabywców.
– Mamy do zaoferowania jeszcze 2 działki pod zabudowę mieszkaniowo-usługową przy ul. Jana Milewskiego. W tym rejonie, pomiędzy ulicami Bałtowską a Gajową powstało atrakcyjne osiedle domów jednorodzinnych. Ostatnie dwie działki będą wkrótce
ogłoszone do sprzedaży – słyszymy w Urzędzie Miasta. W planach są kolejne nieruchomości, które gmina przygotowuje do sprzedaży, m in. przy ul. Kolonia Robotnicza, w rejonie ul. Gajowej oraz przy ul. Nowe Piaski.
Głównymi atutami oferowanych nieruchomości jest ich położenie w obszarach zurbanizowanych, z dogodną obsługą komunikacyjną, ale także przejrzyste i bezpieczne zasady sprzedaży, przy konkurencyjnych cenach. Wszystkie działki posiadają dostęp do dróg publicznych. Dodatkowe informacje: https://www.um.ostrowiec.pl/pl/nieruchomosci/informator/270-planujesz-budowe-domu-kup-dzialke-od-gminy

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Nie maleje zapotrzebowanie na działki budowlane. Gmina ogłasza kolejne przetargi

  • 7 lutego 2019 at 11:13
    Permalink

    Gdyby tylko chcieć i tak dobrze zlustrować tereny miasta , łatwo znalazłyby się atrakcyjne opuszczone działki zarośnięte chwastami,działki na których stoją opuszczone budowle i do których doprowadzone są niezbędne media.Należy sprawdzić i uporządkować stan prawny właścicieli tych działek,co jest chyba w gestii UM. Chętnych na kupno takowych działek nie brakuje a i miasto zyskałoby na swoim wyglądzie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *