Farma Świętokrzyska jako lokomotywa rynku ekologicznego

W Bałtowskim Zapiecku odbyła się ogólnopolska Bio Konferencja, w której udział wzięło wiele firm i producentów ekologicznych z całej Polski.
Organizatorem konferencji była Farma Świętokrzyska z Borii, gm. Ćmielów. Uczestnicy mówili o przyszłości rynku żywności ekologicznej, rynku warzyw i owoców Bio w Polsce.
-Gościliśmy między innymi jedną z największych firm w Polsce ?Grupa Mularski?. To drugi co wielkości producent pomidorów w Polsce zaraz po firmie Citronex – mówi prezes zarządu Farma Świętokrzyska Łukasz Gębka. Wśród gości był również Roman Czernicki, dwukrotnie odznaczony przez rząd francuski za stworzenie w Polsce firmy Bonduell Polska. R. Czernicki stworzył Bonduell także na Litwie, Łotwie, w Estonii oraz w Skandynawii. To właśnie dzięki R. Czernickiemu spożywamy w Polsce takie warzywa jak brokuł czy kukurydza. Podczas konferencji opowiadał o perspektywach rozwoju rynku ekologicznych (BIO) warzyw i owoców. Wśród prelegentów znalazła się także dr Beata Studzińska, która jest współtwórcą pierwszej jednostki certyfikującej w Polsce. B. Studzińska poruszała wiele zagadnień, m.in. mówiła o tym, że w Polsce wciąż wydajemy bardzo mało pieniędzy na żywność ekologiczną w przeciwieństwie do krajów Europy Zachodniej.
Prezes Farmy Świętokrzyskiej Łukasz Gębka opowiedział o tym, jak Farmie Świętokrzyskiej udało się zdobyć w Polsce pozycję lidera. Śmiało można powiedzieć, że obecnie Farma Świętokrzyska jest największą firmą w Polsce, która dostarcza na świeży rynek BIO warzywa i owoce. Firma współpracuje z wieloma sieciami. To co się dzieje w Polsce, jeżeli chodzi o rozwój rynku żywności BIO, zawdzięczamy głównie Farmie Świętokrzyskiej i sieci Lidl. To Lidl postawił na Farmę Świętokrzyską. Stała się ona synonimem żywności BIO i lokomotywą całego rynku ekologicznego w Polsce. Podczas konferencji serwowane były ekologiczne dania.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *