Browar nam pięknieje (zdjęcia)

Z tygodnia na tydzień, a właściwie z dnia na dzień pięknieje nam budynek Ostrowieckiego Browaru Kultury.
Prace, na które ostrowiecki samorząd otrzymał ponad 17 milionowe dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego wkraczają w decydującą fazę.
– Ostrowiecki Browar Kultury staje się prawdziwą perłą architektoniczną naszego miasta – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Wielu mieszkańców już na tym etapie inwestycji przychodzi tutaj i przygląda się efektowi prac. Od dzisiaj rozpoczynają się testy iluminacji zewnętrznej Ostrowieckiego Browaru Kultury, która jeszcze bardziej wydobywa walory architektoniczne tego miejsca.
Do podświetlenia użyto 122 punkty z energooszczędnymi oprawami LED o zróżnicowanym kącie rozsyłu światła. – Takie rozwiązanie pozwala wydobyć nam takie elementy, jak np. kominy, czy elewacje z czerwonej cegły, która w tym świetle nabiera jeszcze bardziej spektakularnego efektu- mówi prezydent Jarosław Górczyński.


Prace wokół Ostrowieckiego Browaru Kultury skoncentrowane są obecnie na jego wnętrzu. Równocześnie są rozstrzygane kolejne przetargi na wyposażenie pomieszczeń. Niebawem też zamontowane zostaną siatki, aby uchronić elewację przed gołębiami, które upodobały sobie to miejsce. Na stronie www.ostrowieckibrowarkutury.pl mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mogą nadal wyrażać swe opinie dotyczące oferty, która zostanie zaproponowana we wnętrzach dawnego Browaru Saskich. Tam też znajduje się formularz, na którym można zgłaszać swoje sugestie.
Ten obiekt dedykujemy tym wszystkim, którzy będą chcieli być jego częścią, tworzyć jego historię, uczyć się tu, bawić, rozwijać pasje, czy smakować kultury- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Naszym celem jest przygotowanie maksymalnie atrakcyjnej oferty, skierowanej do wszystkich mieszkańców, podkreślam – do wszystkich. Chcemy, aby dzieci rozwijały tu swoje talenty i zdobywały wiedzę, ich rodzice relaksowali się spędzając czas w miłym otoczeniu, dziadkowie realizowali swoje ukryte marzenia. Najważniejszą wartością w całej inwestycji jest powstanie takiego miejsca na mapie naszego miasta, do którego każdy nasz mieszkaniec będzie mógł przyjść z przyjemnością i odnaleźć w nim coś dla siebie.
Przypomnijmy, że celem realizowanego projektu jest wyeksponowanie walorów architektoniczno ? historycznych budynku tak, aby zachował charakter dawnej zabudowy terenu i dostosowanie go do prowadzenia działalności kulturalnej. Przed modernizacją powierzchnia funkcjonujących w Browarze instytucji kultury wynosiła 2,5 tys. metrów kwadratowych. Po remoncie w obiekcie o powierzchni użytkowej ok. 5,5 tys. metrów kwadratowych znajdą się m.in. punkt informacji turystycznej, biblioteka, czytelnie, dwie sale wielofunkcyjne, cztery sale wystawiennicze BWA, galeria fotografii, sala konferencyjna, sale muzyczne, pracownie MCK: plastyczna, modelarstwa, grafiki komputerowej, klubu szachowego, pokoje biurowe i administracyjne, pomieszczenia gospodarcze.

 

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Browar nam pięknieje (zdjęcia)

 • 22/02/2019 at 18:56
  Permalink

  Włożono w ten projekt mnóstwo pieniędzy i o ile stara część prezentuje się doskonale to wybudowana kilka lat temu dobudówka szpeci a całość stanowi przykład współczesnego eklektyzmu .Skoro kosztem olbrzymich środków odnowiono starą część browaru to może należało wyburzyć tą dobudówkę i postawić część w kształcie starego browaru co znacznie podniosłoby walory architektoniczne całego obiektu.

  Reply
 • 22/02/2019 at 23:56
  Permalink

  Widzę, jak łatwo manipulować mieszkańcami. Wszyscy się jarają, że browar(, który kiedyś był zakładem produkcyjnym ) Dostał oświetlenie ledowe i już nie szpeci miasta, a w rzeczywistości jest to nowa siedziba MCK. Teraz urzędnicy, którzy siedzą cały dzień i pija kawę w mck na aleii 3 maja ( kino )
  zostaną przeniesieni do browaru. A kto myśli że w kinie nie ma nic oprócz kina i klubu perspektywy , proponuje zajrzeć na I , II , III piętro tego budynku.. Tam są dziesiątki pomieszczeń zajmowane przez kilkadziesiąt urzędasów, którzy pobierają olbrzymię wynagrodzenia za robienie nic ( tzn 3-5 razy w roku organizują imprezy w o-c ) i ci urzędnicy mają przecież dzieci, którym też trzeba zapewnić prace. I oto został wyremontowany browar. Browar kultury to nowe miejsca pracy ( bardzo dobrze płatne ) dla urzędników i ich rodzin !!! A Wy głupcy sie jaracie, że ładnie wygląda bo wcześniej nie wyglądał ….

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *