Coraz ciekawiej w ostrowieckiej Izbie Pamięci Cukrownictwa

Jak poinformował nas Waldemar Brociek ? kustosz Izby Pamięci Cukrownictwa, która mieści się w byłym obiekcie ostrowieckiej cukrowni, muzeum wzbogaciło się o nowy obiekt.
-Przybył do nas transport z Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego ze Straszkowa ? mówi Waldemar Brociek. -Firma ta zgodnie z uzgodnionymi w 2018 r. ustaleniami przekazała nieodpłatnie dla Izby Pamięci Cukrownictwa kilkanaście maszyn i urządzeń rolniczych, m.in. siewnik Nordhausen, młynek, młockarenkę, wyorywacz palcowy i opielacz trzyrzędowy.
Maszyny zostały złożone w budynku dawnego magazynu cukru Cukrowni Częstocice. Niektóre są już przygotowane do oglądania, ale część trzeba będzie jeszcze odświeżyć i zakonserwować. Jak mówi W.Brociek, pozostałe obiekty zostaną dostarczone w marcu.
-Wszystkie te maszyny będziemy eksponować w hali byłej paczkarni w dziale poświęconym nasiennictwu i uprawie buraka cukrowego ? podkreśla kustosz Izby Pamięci Cukrownictwa. -Obecnie trwa przygotowanie do zakończenia przetargu na remont pomieszczenia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *