Wyeliminowano automaty do gier hazardowych 

W dniu 19 lutego 2019 r., policjanci opatowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z pracownikami ze Świętokrzyskiego Urzędu Celno -Skarbowego w Kielcach, skontrolowali dwa lokale w Ożarowie.

-Podejrzenia, że mogą tam znajdować się automaty do gier hazardowych, potwierdziły się ?mówi podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. W pierwszym z kontrolowanych lokali mundurowi zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych, w których znajdowało się blisko 3 tys. zł. W kolejnym lokalu znajdowało się 5 automatów, w których znajdowało się blisko 5 tys. zł.

Podczas wspólnych działań funkcjonariusze w obu lokalach zabezpieczyli łącznie 9 automatów do gier oraz blisko 8 tys. zł, pochodzących najprawdopodobniej z procederu niezgodnego z przepisami.

W myśl obowiązujących przepisów, za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji, grozi kara pieniężna 100.000 zł za każdy automat. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *