Lech Poznań z Adamem Nawałką w Ostrowcu. Hit na 90-lecie KSZO

-W ramach obchodów 90-lecia KSZO nasz klub zorganizuje mecz z zaprzyjaźnionym, ekstraklasowym Lechem Poznań. Szykuje się nie lada gratka dla miłośników futbolu nad Kamienną?
-To prawda ? mówi prezes Klubu Piłkarskiego KSZO 1929, Maciej Kozicki. ?Planujemy, aby spotkanie to odbyło w okresie między czerwcem, a listopadem. Chcemy zorganizować je profesjonalnie. Będziemy przygotowani nawet na to, by przyjąć 8000 kibiców. Drużyna z Poznania to siedmiokrotny mistrz Polski, pięciokrotny zdobywca Pucharu Polski, sześciokrotny zdobywca Superpucharu Polski, a także wielokrotny uczestnik rozgrywek o puchary europejskie. Obecnie trenerem drużyny Lecha jest były selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka, który święcił sukcesy na Mistrzostwa Europy w 2016 roku. Mecz będzie także świętem kibiców obu zespołów, którzy od lat wspierają się w swojej działalności.
-Czy już wiadomo, jakie dodatkowe atrakcje będą towarzyszyły meczowi?
-Meczowi towarzyszyć będzie również piknik dla mieszkańców z wieloma atrakcjami, w tym również dla najmłodszych fanów piłki nożnej.
– O środki na organizację meczu, jako specjalnego zadania, klub zabiega w ramach realizacji zadań Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.
-Zgadza się. Zadanie to ma bowiem na celu popularyzację piłki nożnej, jako najpopularniejszej dyscypliny sportowej na świecie, a także promowanie zdrowego trybu życia wolnego od różnego rodzaju używek. Problem ten szczególnie dotyczy młodzieży, a uprawianie sportu to świetna alternatywa dla sposobu spędzania czasu wolnego, w którym najmłodsi są szczególnie narażenia na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Ponadto, zadanie ma również uatrakcyjnić przypadające na bieżący rok obchody 90-lecia Klubu Sportowego KSZO. Możliwość oglądania czołowej drużyny piłkarskiej w Polsce ma również zachęcić i dać impuls najmłodszym mieszkańcom naszego miasta do uprawiania sportu, a w szczególności piłki nożnej, natomiast starszym mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego przypomnieć o historii i latach świetności Klubu Piłkarskiego KSZO. Dlatego zwracam się do wszystkich mieszkańców kibiców sportowych o poparcie ? podczas głosowania ? zgłoszonego przez nasz klub
wniosku.
-Dziękuję za rozmowę.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Lech Poznań z Adamem Nawałką w Ostrowcu. Hit na 90-lecie KSZO

  • 26/02/2019 at 08:49
    Permalink

    Brawo i to jest promocja dla KSZO i dla miasta. Super

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *